جزئیات بیشتر درباره وضعیت شرکت بیمه ایران -انگلیس

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

شرکت بیمه ای که از سوی کارشناسان ذیریط در بدنه بیمه ایران راهکارهای مختلفی جهت حل چالش هایش اعلام شده اما همچنان سالهاست در شرایط Run off بسر می برد با مدیرانی که سالهاست در لندن سکنی گزیده اند.

در خصوص نحوه فعالیت شعب ،نمایندگی ها و شرکتهای بیمه ایران در خارج از کشور در قسمت اول شعبه ارمنستان بیمه ایران و فعالیت ان مورد بررسی قرار گرفت .

بنابرشواهد موجود طی  گزارشات و برنامه های مفصلی که توسط افراد ذیربط صورت گرفته  در نهایت منجر به تاسیس شعبه شرکت بیمه ایران درارمنستان شد .

اما  انچنان که شاهدان عینی اظهار داشتند، متاسفانه اختلاف بین  اعضا هیات مدیره  و کسانی که کاندید ریاست شعبه شدند  سبب شد تا ادامه راه این شعبه با چالش روبرو شود ومتاسفانه  شعبه نوپاى ارمنستان که براساس مطالعات اولیه تاسیس شد و  میتوانست یکى ازموفق ترین شعبات بیمه اى خارج ازکشور باشد با چالش مواجه شد .

بنابر مستندات موجود این شرکت دو بار در شرایط Run off قرار گرفته یکبار در اواخر دهه پنجاه هجری شمسی که با تزریق منابع مالی از این حالت خارج شد و بار دوم در سال 2002 میلادی که از آن سال تا کنون یعنی حدود بیست سال است که در وضعیت مذکور بسر می برد.

لازم بذکر است که شرکت بیمه ایران انگلیس  طی مدت Run off  ، دو میلیون پوند تعهدات قابل تسویه داشته است که در بد بینانه ترین حالت باید ده ساله این تعهدات را تسویه می کرده به زعم کارشناسان بیمه ای شرایط حاکی از آن است که Run off با حجم کارى که بیمه ایران داشت نباید این قدر طول مى کشید و حداقل باید اراده ای برای تسهیل فرایند وجود می داشت ضمن اینکه سالانه 573هزار پوند هزینه شرکت بیمه ایران انگلیس برآورد می شود و کارکنان این شرکت در شرایط فعلی حقوق و مزایا دریافت می کنند به عبارتی صرف سالانه 573هزار پوند برای شرکتی که باید خیلی زودتر ازینها از شرایط Run off  خارج شود.

گفتنی است ، ظاهرا طی این سالها وضعیت بلاتکلیف شرکت مذکور به وزارت اقتصاد هم گزارش شده ضمن اینکه در گزارشات متعددی از سوی مسوولان ذیریط شرکت بیمه ایران ، بررسی و پیگیری مربوط به Run off واحدهای خارج از کشور به مقامات ارایه شده است اما اینکه چرا تا کنون طی این سالها اراده ای برای حل این چالش وجود نداشته را باید از مسوولان سوال کرد.

اما انچه که در این گزارش باید مورد تاکید قرار گیرد این است که چرا طی این سالها مدیران این شرکت پابر جا بوده اند و تغییری نکرده اند؟

شرکت بیمه ای که از سوی کارشناسان ذیریط در بدنه بیمه ایران راهکارهای مختلفی جهت حل چالش هایش اعلام شده اما همچنان سالهاست در شرایط Run off بسر می برد با مدیرانی که سالهاست در لندن سکنی گزیده اند.

گفتنی است در گزارش قبلی راهکارهای برون رفت از این چالش ارایه شد ،به طوریکه برای جلوگیری از صرف هزینه های ملی در شرکتی که در حالت انفعال بسر می برد و ارزش افزوده ای برای شرکت بیمه دولتی ایران ندارد ، می توان راهکارهای مختلفی اتخاذ کرد به طور مثال یک دفتر حقوقی طی این سالها می توانست کارهای مربوط به تسویه تعهدات را انجام دهد بدون اینکه هزینه سربار ایجاد کند.

این ساختمان شش طبقه واقع در لندن ، مهد صنعت بیمه جهان ، در حالی می توانست نقش اثر گذاری در تبادلات و تعاملات صنعت بیمه کشور با اروپا داشته باشد که اکنون یه یک واحد تجاری بلاتکلیف تبدیل شده که فقط حقوق کارمندانش را می دهد از سوی دیگر این سوال نیز مطرح می شود که ایا فعالیت این شرکت تنها در جهت ادامه روند Run off شرکت است یا فعالیت بیمه گری دیگری نیز در آنجا انجام می شود؟

بر اساس این گزارش ، در سلسله گزارشات بعدی و در قسمت سوم نمایندگی بیمه ایران  در امارات (دفاتر پنج گانه در  پنج امیر نشین دوبی ، ابوظبی ،شارجه ، العین و راس الخیمه ) مورد بررسی قرار می گیرد.
در این گزارش عملکرد ده ساله این نمایندگی مورد بررسی قرار می گیرد.
اینکه فعالیت این شرکت تا چه میزان همسو با منفعت سازمان متبوعش یعنی بیمه ایران بوده است؟
در عین وجود تحریم ها طی سالهای اخیر تا چه اندازه از ظرفیت های موجود جهت سوداوری استفاده شده است؟و…..

 

منبع : ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *