نوشته های بیمه ای

زلزله کرمانشاه: نگران نباشید دولت پشتیبان شماست

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

این جمله ارزشمند به هنگام و بسیار تاثیر گذار از سوی  جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور این هفته  در سفر به منطقه زلزله زده کرمانشاه  در  میان جمع هموطنان زلزله زده در راستای اطمینان خاطر سازی  زیاندیدگان بیان شده است.

در واقع  سخنان معاون اول ریاست جمهوری که از اخبار سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد چنین بود.”نگران بازپرداخت وام های بازسازی اعطایی نباشید,دولت پشتیبان شماست ,شما دولت دارید ,دولت در کنار شماست اکنون فقط به فکر بازسازی و آسایش خانواده خویش باشید و…”

دولت به درستی اکنون در شرایط بسیار سخت روحی -جسمی- مالی  زلزله زدگان ,در کنار آنها قرار گرفته و با همکاری و همراهی خردمندانه وانساندوستانه سایر نهادها و سازمانهای رسمی ومردم نهاد کشوردر صدد جبران خسارتها در سه مرحله  زمانبندی شده تحت عنوان:اسکان اضطرای -اسکان موقت -اسکان دایم بر آمده اند .

در همین سفر وزیر صنعت ,معدن و بازرگانی به خبرنگار سیمای جمهوری اسلامی در خصوص نحوه کمک های دولت به اصناف و واحد های صنعتی خسارت دیده , پاسخ دادند :در بررسی های صورت پذیرفته تاکنون مشخص شده است که ۳۱۰۰واحد صنفی و ۷۷واحد صنعتی در این واقعه تخریب شده اند بطوریکه صاحبان آنها سرمایه های خود را از دست داده اند .دولت برای کمک به این عزیزان ,بخشی از کمک ها را بصورت بلاعوض و بخشی از کمک ها را بصورت تسهیلات کم بهره پرداخت میکند.شنیدن این جملات و اعلام برنامه های فوری حمایتی  دولت از هموطنان زلزله زده قابل تحسین است.

از سوی دیگر خبرهایی که متاسفانه کمتر به اطلاع افکار عمومی  رسیده حضور سریع و فعالانه  کارشناسان چند شرکت بیمه در منطقه زلزله زده به منظور برآورد و ارزیابی میزان خسارتهای وارده و باز گردانیدن شرایط وضعیت زندگی و شغلی  بیمه گذاران به پیش از وقوع  

 زلزله است.!!!

دو مکانیزم اجرایی کاملا متفاوت در جبران خسارتها قابل مشاهده است  که البته هر دو روش  در جای خود لازم و بجا هستند.!!!

اما کدامیک از این روش ها منطقی تر و کم هزینه تر و بدون تعهدات  آتی  برای مردم و بار مالی کمتر برای  دولت ها هستند ؟؟؟!!!

 با توجه به تجربیات بدست آمده اکنون با مطالعات تطبیقی -مزایا و معایب نحوه  جبران خسارتها ازطریق مکانیزم بیمه گری و مکانیزم تسهیلات بانکی  ,ارجحیت جبران خسارتهای حوادث و فجایع  طبیعی  مشخص میگردد. !؟!

شرکت های بیمه -شبکه کارگزاری و نمایندگی که به  عرضه پوششهای  بیمه ای پرداخته بودند  اکنون در صدد جبران خسارتهای بیمه گذاران هستند ,ارزش حمایت,,خدمات بیمه,,در زندگی امروزی را به اثبات رساندند.

از دولت محترم تدبیر و امید انتظار میرود پس از ۸۲ سال حضور صنعت بیمه بازرگانی در کشورمان با حمایت از ,,,سیستم بیمه گری شرایط  مدیریت مالی  ,,جبران خسارتهای طبیعی به  طور جامع به صندوق حوادث غیر مترقبه و صنعت بیمه بازرگانی کشور واگذار گردد و در ترویج فرهنگ مدیریت ریسک و بیمه- بیمه گران ایرانی  را یاری نمایند. 

پنج شنبه 96/09/09
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *