نوشته های بیمه ای

روز بیمه: سیزده آذر روز بیمه گرامی باد

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

هرساله ,اعضا بزرگ خانواده صنعت بیمه کشورسیزده آذر روز بیمه جشن میگیرند .
این روز فرصتی مناسبی است تا بیمه گران مروری کوتاه بر آنچه در این صنعت انجام شده و آنچه که قرار است انجام شود بپردازند.
سیزده آذر امسال البته با سالهای پیش تفاوتهای اساسی دارد .

صنعت بیمه کشورمان در برهه ای مهم و فرازی سترگ از تحولات اقتصادی,اجتماعی کشورمان قرار گرفته که همیاری و ایفای نقشی بس وسیع تر و گسترده تر در حمایت و پشتیبانی از توسعه اقتصادی ,اجتماعی کشور و اشخاص حقیقی و حقوقی از وی اکنون انتظار میرود.

در راستای اجرای هر چه موفق آمیزتر سیاست ,,اقتصاد مقاومتی ,,صنعت بیمه میتواند باپتانسیل بالای حمایتی خویش نقشی بی نظیر در همکاری با سایر بخش ها در کشور ایفا نماید.

به همین ترتیب ,درراستای تحقق برنامه چشم انداز بیست ساله کشور و برنامه ششم توسعه ,سهم درنظر گرفته شده برای مشارکت بازار بیمه در تولید ناخالص داخلی بیانگر سطح توقعات و همراهی صنعت بیمه در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورمان از سوی دولت و مسولان ارشد است.

واقعیت اینست که صنعت بیمه در ایران به لحاظ حد توانگری کل و نیز دانش مدیریتی -کارشناسی و فنی ممتازی برخوردار است که توانایی تامین خدمات پشتیبانی جامع از برنامه های کلان اقتصادی دولت و جامعه سرافراز کشورمان را دارد.

حضور بیمه مرکزی ایران بعنوان بازوی توانای دولت و نقش اساسی وی در هدایت -نظارت و تعمیم صنعت و بازار بیمه ایفا میکند که بر استحکام و افزایش ضریب اعتماد بازار بیمه بطور بی نظیری در نزد عموم افزوده است.

شرکت های بیمه ایرانی در کشورمان با توانمندیهای شاخص سرمایه ای ,مدیریتی ,کارشناسی و فنی در پذیرش ریسک ها و نگهداری و انتقال اتکایی مازاد خسارت و سرمایه اکنون به درجه ای از رشد -دانش سازمانی دست یافته اند که در منطقه خاورمیانه و خلیج همیشه فارس از ممتازترین جایگاه حرفه ای برخوردارند .

وجود بازار بزرگ ملی با جمعیتی هشتاد میلیونی و بازارهای کشورهای منطقه با ظرفیت بیش از سیصد میلیون نفر ,پتانسیل ارزشمندی از رشد بازار بیمه را در مدیریت ریسک های متنوع داخلی و نیز در حوزه حمایت از صادرات خدمات و کالاها پیش روی صنعت بیمه کشورمان قرار داده است.

با برخوردار بودن از اساتید مجرب حاضر در داخل صنعت بیمه های بازرگانی و دانشکدهای متعددی که رشته تخصصی بیمه را به بهترین وجه آموزش میدهند ,هرساله فارغ التحصیلان باهوش و با استعدادی را به اندازه نیاز بازار بیمه کشور تربیت و بدین ترتیب بر پشتوانه های علمی و مهارتی نیروی انسانی بازار بیمه بطور مستمر میافزایند.

صنعت و بازار بیمه کشورمان اکنون از فرصت حضور بیش از چهل هزار کارگزاران و نمایندگان زبده و پرتلاش در هدایت و توزیع خدمات بیمه بصورت شبکه مویرگی در اقصی نقاط کشور بهره مند است که از جمله سرمایه ها و ویژگیهای بی نظیر آن میتوان برشمرد.

به همت بیمه مرکزی ایران صنعت بیمه کشورمان از یک شبکه بادانش و مسلط حرفه ای ارزیابان خسارت بیمه ای در انواع رشته ها برخوردار است که یارای تسریع و تسهیل خدمات رسانی حدفاصل شرکت های بیمه تا درب محل اقامت خسارت دیدگان را دارند .

همه آنچه که گفته شد حکایت از توانگری و پتانسیل بالای سرمایه -مدیریت و نیروی انسانی فنی و کارشناسی است که میتوانند صنعت بیمه را در خدمتگذاری و حمایت طرح ها و برنامه های اقتصادی خانوار ,مشاغل ,منطقه ای و ملی موفق گردانند.

از درگاه خداوند متعال خواهانیم که صنعت بیمه ازحمایت های لازم و بایسته ای که در راستای اصلاح ساختار و محدودیت های قانونی و جذب سرمایه گذاری نیاز دارد ,آنچنان از سوی دولت و مجلس محترم شورای اسلامی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد که بتواند در ایفای نقش ملی خویش بسیار قدرتمندانه تر و مبسوط تر در اختیار خدمتگزاری به هموطنان شریف و دولت محترم باشد.

دوشنبه:1396/09/130 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *