بيمه تضمين كيفيت ساختمان (بيمه نامه عيوب اساسي و پنهان ساختمان) چیست؟؟؟ - پایگاه جامع اطلاعات بیمه

بیمه تضمین کیفیت ساختمان (بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان) چیست؟؟؟

بیمه سازه های تکمیل شده چیست ؟؟؟
دی 4, 1396
بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان چیست ؟؟؟
دی 4, 1396

بیمه تضمین کیفیت ساختمان (بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان) چیست؟؟؟

بیمه ای است که برای حمایت از استفاده کنندگان و خریداران ساختمانها که سرمایه زندگی خود را برای خرید منزل و سر پناه هزینه میکنند طراحی و ارائه گردیده است. موضوع این بیمه نامه جبران خسارات ناشی از هر گونه نقص و عیب در سازه های اصلی ساختمان ناشی از طراحی واجرای نادرست، به کارگیری مواد و مصالح غیر استاندارد می باشد.

سازه های اصلی ساختمان : عبارتست از سازه های باربر اصلی برای پایداری یا استحکام ساختمان مانند پی، ستونها، کف ها، تیرها، بادبندها و تمام دیوارهای باربر و سقف ها.

سازه های جانبی ساختمان : عبارتست از اجزای غیرباربر ساختمان ها مانند دیوارهای غیرباربر، پنجره ها، گچ کاریها، کاشی کاریها، کف پوشها، دربها، نازک کاریها، لوله کشی های آب، گاز و فاضلابهای داخلی و تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ثابت به استثنای مواردی که تحت عنوان سازه های اصلی تعریف شده اند.

نکته قابل توجه آن است که خسارات وارد به سازه های جانبی ساختمان در صورتی توسط این بیمه نامه پوشش داده میشود که ناشی از وقوع خسارت در سازه اصلی ساختمان باشد.

ذینفع این بیمه نامه مالک ساختمان یا هر شخصی که بنا به درخواست بیمه گذار نام وی در این بیمه نامه درج گردیده است و تمام یا بخشی از خسارت مطابق با شرایط بیمه نامه به وی پرداخت می گردد و یا هر شخص دیگری که بعداً‌ مالک خواهد شد، بوده و سرمایه بیمه شده، سرمایه نهایی است که پس از تکمیل ساختمان توسط بازرس فنی بیمه گر محاسبه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *