چترا ،طرح هوشمندانه و زیرکانه شرکت بیمه البرز‼ - پایگاه جامع اطلاعات بیمه

چنان چه کسی پروانه رانندگی اش را به موقع تمدید نکرد آیا در صورت رانندگی مرتکب جرم شده است؟
دی 13, 1396
10 نکته از بیل گیتس درباره موفقیت که هیچ‌جا به شما آموزش نمی‌دهند:
دی 13, 1396

بازدید: 29

شرکت بیمه البرز پروژه ایی از خانواده بیمه های عمر را بنام چترا کلید زده است که طی آن با جذاب کردن پوشش های طول دوره بیمه ای با تنوع بخشی و برجسته کردن پوشش هایی که برای بیمه گزار حائز اهمیت است سعی دارد از میزان سرمایه پایان دوره کاسته و بخش قابل توجه ای از آن را بعنوان حق بیمه پوشش ها به صندوق خود واریز نماید.
در همین راستا و برای شروع قدرتمندانه آموزش نمایندگانش را در سراسر کشور آغاز نموده است .

در ادامه از ماهیت بیمه چترا خواهم گفت .

بعنوان مثال با ارائه و تخصیص سرمایه های متناسب برای پوشش هایی مثل از کارافتادگی ، حوادث ، درمان ، هزینه پزشکی ، درمان بیماریهای صعب العلاج ، معافیت از پرداخت حق بیمه و…برای بیمه گزار یا بیمه شده یا خانواده و یا ذینفع قرارداد ، سعی کرده تا نظر او را را به خرید پوشش ها جلب نماید و هرچه بیمه گزار برای هریک از آپشن ها ابراز تمایل نماید برای شرکت بیمه برگ برنده خواهد بود .
درواقع شرکت بیمه ، بیمه گزار خود را به مدت چندین سال تحت پوشش خطرات کم ریسک در آورده که حق بیمه آن از محل سرمایه پایان دوره بیمه گزار پرداخت میگردد! که این راهبرد به معنای واقعی کلمه عملیات “بیمه گری ست “. این درحالیست که سایر شرکتهای بیمه خصوصی ،نظر بیمه گزار خود را به سرمایه پایان دوره معطوف میکند!
و نمایندگان این شرکتها نیز دقیقا ” از همین راهبرد برای راهکار فروش خود استفاده میکنند .
ماهیت بیمه چترا بگونه ایست که کارمزد بیشتری را برای نماینده اش به دنبال دارد .
متاسفانه اکثر شرکت های بیمه خصوصی دنبال روی بانکهای مولد خود بوده و بجای تولید حق بیمه از پوشش های بیمه ای به دنبال جذب سپرده گذار هستند! که این همان بنگاه داری بانکی ست!!
بعبارتی ، جذب حق بیمه جهت سرمایه گذاری در مسیر بانکهای مولد خود و برگرداندن سرمایه با سودی بالا (سود پیش بینی شده) به سرمایه گذار است !
درحالی که شرکت بیمه البرز با پروژه چترا علیرغم فروش سخت آن از پتانسیل بالای حق بیمه عمر کاملا بسودخود استفاده میکند و در بلند مدت صد برابر بیش تر از سایر شرکتهای بیمه ای که نگاه رقابتی آنها به میزان سرمایه پایان دوره است سود خواهد کرد.
✍️این مقاله کاملا” بی طرف است و نگاه تمجیدی یا تخریبی به هیچ شرکت بیمه ای ندارد ./ صفری – کارشناس اموربیمه – بیمه گر

دیدگاهتان را بنویسید