انتصابات بیمه مرکزی: تبریک به گامی ارزشمند که در بیمه مرکزی ایران برداشته شد.

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

 احکام صادره از سوی رییس کل محترم بیمه مرکزی ایران

در چهار پست سازمانی نهاد ناظر منتشر گردید که برای هر یک از مدیران محترم منصوب شده آرزوی توفیق در وظایف محوله به نحو احسن را مینماید .

اما در میان این چهار پست ,انتصاب برادر گرامی جناب آقای محمود اسعد سامانی به سمت ,,مدیر کل توسعه مدیریت ریسک ,,بیمه مرکزی برای همه کارشناسان حوزه مطالعات ریسک ,خبری مبارک و بسیار ارزشمند بود .

از اینکه سرانجام نهاد نظارت بیمه های بازرگانی که در ماهیت وظایف خویش ,نقشی انکار ناپذیر و شخصیت و اعتبار حرفه ای ذاتی در حوزه آموزش و ترویج روشهای مقابله و کاهش مخاطرات فیزیکی و غیر فیزیکی در کشور دارد و پس از چند دهه برای اولین بار با تغییر رویکرد محض و محدود توجه به ریسک های مشهود در چارت سازمانی ,,مدیریت ایمنی و پیشگیری ,, اقدام به توجه و پیاده سازی عملی مدیریت ریسک در صنعت بیمه و استقرار واحد سازمانی تحت عنوان ,,اداره کل توسعه مدیریت ریسک ,, نموده اند جای تبریک و تهنیت فراوان دارد .
در واقع این اقدام میتواند جایگاه هدایتگری بیمه مرکزی در مقابله با مخاطرات در بین کلیه سازمانهای ایرانی را شاخص نماید .

این تصمیم حکایت از برداشتن گامی مفید و اساسی در سکانداری مدیریت ریسک در کشور از سوی یکی از معتبرترین نماینده دولت در حوزه مقابله باانواع مخاطرات دارد .

بعنوان یک کارشناس از خانواده بزرگ صنعت بیمه کشور بجاست تشکری ویژه از جناب آقای دکتر همتی ,رییس کل محترم بیمه مرکزی ایران نمایم که گام دوم ایشان در ایجاد تحولات زیر بنایی در صنعت بیمه پس از انقلاب را نیز ایشان محکم و راسخ برداشته اند .

گام اول ایشان ,تلاش به بازگشت مجدد فعالیت بخش خصوصی بیمه به صحنه اقتصادی کشور پس انقلاب بود که به نفع بازار بیمه به سرانجام رسیده است,از همین روی به ایشان لقب ,,معمار خصوصی سازی صنعت بیمه ,,داده شده و این گام اخیر ,دومین گام اصولی و تکمیل کننده گام اول است که میتواند صنعت بیمه کشورمان را از رویکرد سنتی و گذشته گرا به سوی ارتقا و توسعه ای که لایق و شایسته آن است رهسپار نمایند .

ارزش این اقدام اصولی در همین سالهای اخیر پیش رو در تحولات مثبت صنعت و بازار بیمه کشور مشخص خواهد شد و یکی از اضلاع سه گانه اصلی اقتصادی کشور ,نقش تعیین کننده خویش در توسعه اقتصاد ملی و مقابله علمی با بحرانهای مالی و غیر مالی در بنگاههای اقتصادی و خانوارها را به اثبات خواهد رسانید.

برای جناب آقای اسعد سامانی که از کارشناسان مبرز و با دانش صنعت بیمه و دارای خلاقیت در حوزه مدیریت ریسک هستند در این پست جدید سازمانی نیز آرزوی توفیق روز افزون مینماییم .

چهارشنبه : ۱۱/۱۱ /۱۳۹۶
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *