اخبار بیمه

ضرورت بازبینی بیمه نامه های صادره شناورهای مسافربری در ایام نوروز

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در طول سال های 94 و 95 بطور میانگین 80 درصد شناورهای فلزی (با ظرفیت کمتر از 500 تن) و موتور لنج های تحت پرچم ایران، که توسط دو موسسه رده بندی ایرانیان و آسیا مورد بازرسی قانونی قرار گرفته بودند دارای نقص فنی و ایمنی بوده اندو نیز متاسفانه سازمان بنادر و دریانوردی تاکنون (25 اسفندماه 1396) آمار مرتبط با این موضوع را برای 11 ماه منتهی به بهمن ماه سال 96 اعلام نکرده است.

یک کارشتاس ریسک و بیمه در گفتگو با ریسک نیوز توصیه کرد ، شرکت های بیمه داخلی، تا پیش از ایام عید (چرا که  در ایام عید مسافران زیادی از طریق مسیر دریا توسط شناورهای فلزی و چوبی به جزایر واقع در خلیج فارس تردد می نمایند) به بازبینی بیمه نامه های صادره شان از منظر ریسک های پوشش داده شده و نیز دیگر شرایط بیمه نامه، اقدام  کنند.

رضا علی بیگی ،کارشناس ارشد مدیریت ریسک در صنعت دریایی ،اذعان داشت:وضعیت فنی و ایمنی شناورهای مسافربری متردد بین بنادر و جزایر ایرانی واقع در خلیج فارس (تحت پرچم ایران) باید مورد توجه دقیق بیمه گران به ویژه در ایام تعطیلات نوروز قرار گیرد.

به گفته وی ریسک های مرتبط با تردد شناورهای مسافربری بین جزایر و بنادر ایرانی واقع در خلیج فارس و نیز تردد شناورهای درگیر در عملیات های فراساحلی در ایام عید افزایش می یابد.

این کارشناس ریسک و بیمه تصریح کرد :  به منظور افزایش ایمنی شناورها و نیز کاهش احتمال وقوع خسارت های مالی و جانی برای ایام عید، بیمه نامه های کوتاه مدت با شرایط خاص برای شناورها صادر گردد. اینگونه اقدامات شرکت های بیمه باعث خواهد گردید تا سازمان بنادر و دریانوردی به کم و کیف بازرسی های فنی و ایمنی شناورهای باری و مسافربری توجه ویژه نماید.

وی معتقد است ،اینگونه اقدامات در این مواقع حساس، نقش بیمه مرکزی و شرکت های بیمه را در حوزه حمل و نقل دریایی روشنتر و مهم تر خواهد نمود.

به گفته وی دارا بودن گواهی نامه های رده بندی و قانونی برای یک شناور، ملاکی جهت تایید ایمنی و فنی شناور در طول مدت اعتبار گواهی نامه ها نمی باشد./ریسک نیوز

 

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *