بیمه مرکزی موظف به انتشار اطلاعات رشته ثالث شد - پایگاه جامع اطلاعات بیمه

بیمه مرکزی موظف به انتشار اطلاعات رشته ثالث شد

آخوندی پیشنهاد گران کردن حق بیمه برای رانندگان پرخطر را مطرح کرد
اردیبهشت 22, 1397
دردسرهای آزاد سازی ذخایر
اردیبهشت 22, 1397

بیمه مرکزی موظف به انتشار اطلاعات رشته ثالث شد

news

news

بازدید: 6

بیمه مرکزی موظف است ضوابط و اطلاعات مربوط به صدور، لغو، تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت هر یک از شرکت ­های بیمه در رشته شخص ثالث را به صورت مستمر در پایگاه اطلاع رسانی خود جهت اطلاع عمومی منتشر نماید.

هیئت وزیران با هدف اجرای تکلیف قانونی مقرر در قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، آیین­ نامه اجرایی این قانون را به تصویب رساند.

به موجب آیین­ نامه مذکور، شرکت بیمه متقاضی فعالیت در رشته بیمه شخص ثالث جهت اخذ مجوز فعالیت در این رشته باید به تشخیص بیمه مرکزی واجد شرایط باشد.

همچنین بیمه مرکزی موظف است ضوابط و اطلاعات مربوط به صدور، لغو، تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت هر یک از شرکت ­های بیمه در رشته شخص ثالث را به صورت مستمر در پایگاه اطلاع رسانی خود جهت اطلاع عمومی منتشر نماید.

 دولت اساسنامه صندوق تأمین خسارت­ های بدنی را تصویب کرد

دولت در راستای تکلیف قانونی مقرر در قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث و مسئولیت­ های جدید صندوق تأمین خسارت­ های بدنی به موجب قانون مذکور، اساسنامه صندوق یاد شده را تصویب کرد.

موضوع فعالیت و تعهدات صندوق، مدت فعالیت صندوق، ارکان صندوق، اعضا و وظایف و اختیارات مجمع عمومی و هیئت نظارت صندوق و منابع مالی صندوق، از جمله موارد مندرج در اساسنامه صندوق تأمین خسارت­ های بدنی هستند./ ریسک نیوز

دیدگاهتان را بنویسید