crm

فرق بین خلاقیت و نوآوری چیست؟

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

در بحث های روزانه اغلب پیش می آید که مردم از کلمه هایی مثل خلاقیت و نوآوری استفاده کنند. حتما این کلمات را شنیده اید ! حتی اگر آنها به همان شکل باشند در واقعیت تا حدودی با هم فرق دارند مخصوصا درتعریف معانی کلمات . خلاقیت بوجود آمدن یک چیز جدید است !

خلاقیت و نوآوری

معمولا با ایده های مفید توسط یک فرد یا یک گروه همراه است ولی چیزی که درباره نوآوری میتوان گفت این است که نوآوری تلاش برای ارزش گذاشتن بر روی ایده هاست.  مثلا ممکن است یک ایده درباره  موتوری باشد که در آینده عملی بشود و دیگری ممکن است درباره پیشرفت و یا آزمایش بر روی برخی از

چیزها برای عملی کردن آنها درآینده باشد.

خلاقیت انواع مختلف دارد و بیشتر با ایده شروع میشود. با شرایط موجود سعی می شود که چیزهای جدید بوجود بیاید ولی هرچیز جدید ریسک های مخصوص به خودش را به همراه دارد.

مردمی که در رابطه با نوآوری نقش آفرینی می کنند، سعی دارند که خودشان را در وادی ایده های ناب و خالص قرار بدهند. آن ها در واقع با این کار باید از ریسک ها و محدویت های موجود هم سر دربیاورند و بواسطه آن ها یاد می گیرند که چطور ما و مشتریانمان بدون اینکه از لحاظ درونی دچار مشکل بشویم خودمان را درآنجا قرار بدهیم .

 

 

اکثر حرفه ای ها دوست دارند که در چند نوع کار فعالیت داشته باشند تا در یک نوع کار . آنها تا حدودی خلاق محسوب می شوند. آن ها کسانی هستند که ایده های خاص دارند و چیزهای ممکن مثل نوآوری  را دیده حتی فکرشان درباره ریسک های خیلی کارها هم عجیب و غریب است . تجربیاتشان در درست کردن چیزها برگرفته ازایده های دیگران است . هردو گروه در اینجا مهم هستند اما آن ها هیچ وقت سعی نمی کنند از کارهای همکارانشان درگروه های دیگر سردربیاورند .

اگر شما یک فرد خلاق بودید یکی از آن نصیحت ها را به خاطر می سپردید . یعنی یادگیری زمانی است که همگی ایده ها و نظراتشان را با هم درمیان می گذارند . بعنوان مثال، بعضی وقت ها، یک فرد مورد نظر آف لاین است  و درعوض انتظار می رود که دریک میتنگ شما همه را شگفت زده کنید.

دراینجا یاد می گیرید که چطور ایده ها رو با یکدیگر به اشتراک بگذارید . درعوض به آسانی و با شور و شوق آنها را به زبان میاورید و بعد درباره اینکه واکنش دیگران دراین زمینه چطور می تواند باشد و چرا فکر می کنید! مثلا، می بینید که اگر امکانش هست ایده بر اساس اهداف بوجود آمده گروهی یا اهدافی در سطح کمپانی، همه را توی یک چارچوب بگذاریم. یک یا دو تا هم پشتیبان برای ایده هایمان پیدا کنیم  البته اینکار را باید  درست قبل از اینکه آن ها را با دیگران درمیان بگذاریم انجام بدهیم . دست آخر هم نباید فراموش کنیم که قدردانی درستی از نوآوران  صورت بدهیم  چون به هر حال آنان کسانی هستند  که ما را در این مسیر یاری می کنند و به واسطه یاری آنها ما ایده هایمان را قوی تر می کنیم. به عبارتی آن ها ارزش های افزوده ما دراین گام فرض میشوند.

حالا اگه شما یک نوع انسان نو آورهستید، در اینجا دو نصیحت مهم باید به شما بکنیم. اول اینکه یاد بگیرید چگونه خلاقیت مفید داشته باشید . این موضوع خیلی مهم است،  یعنی بدون اینکه منفی بشوید یک فرد خلاق باشید.  این امر خیلی مهم و ضروری است. در واقع خلاقیتتان، نقطه مقابل افکار منفی تان میشود که اغلب توی ذهنتان می آید.

 

 

این مطلب رو هم از دست ندید: 

ایده هایی برای عرضه محصول جدید در بازار

شما می خواهید خلاقیتان رو عملی کنید پس باید از این خلاقیت دائم حمایت بشود.  البته منظور  این است که شما بایدسعی کنید که نسبت به هر ایده جدید یک واکنش خاص از خودتان نشان بدهید تا مثبت بشوید؛ نه منفی! دوم این که همان طوری که که قبلا هم ابراز داشته ام،  این کار واقعا مفید است. مخصوصا که اگر یک آدم صادق را در اینکار کار پیدا کنید.

همانطورکه علاقه و قدردانی به خرج می دهید باید نسبت به هر ایده، واکنش خوبی نشان بدهید. این کار واقعا جواب ده بوده، چون ممکن است هر ایده که مطرح میشود به شکل ایده نهایی دربیاید.

با ارائه این صحبت ها به خاطر می سپارید که خلاقیت و نوآوری چقدر با یکدیگر متفاوت است .آن ها دو گروه مختلف مردم همراه با فعالیت های متفاوت هستند که باید یاد بگیرند چطور با هم به توافق برسند. شما خودتان می توانید این رویداد را درست کنید چگونه ؟

با درک و تشخیص این که از این دو گروه کدام یک شما هستید . البته این کار با یادگیری، چطور نشان دادن قدرانی و درک همکاری شما درسایر گروه ها ، این موضوع برای شما میسر می شود!/مدیران ایران

این مطلب رو هم از دست ندید: 

سه روش مطمئن برای ایجاد انگیزه در تیم فروش
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *