بيمه “اتومبيل‌های تجاری”،‌ بلای جان شركت هاي بيمه

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

يك موسسه رتبه‌بندي و تحقيقاتي آمريكا اعلام كرد كه بيمه‌اتومبيل تجاري يكي از اصلي‌ترين عوامل كاهش سود شركت بيمه‌هاي است كه در زمينه بيمه‌اتومبيل فعاليت مي كنند. به گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از بیزینس اینشورنس،، موسسه “فيچ” با انتشار گزارشي اعلام كرد كه شرايط كنوني در بخش بيمه اتومبيل‌هاي تجاري در جهان و همچنين در ايالات متحده آمريكا باعث شده كه ميزان سوددهي شركتها در بخش بيمه مسئوليت در سال 2016 ميلادي كاهش يابد؛ اين در حالي است كه نرخ بيمه‌ها همواره در حال افزايش بوده اند.

درگزارش‌فيچ آمده است،خطوط بيمه‌تجاري اتومبيل در بخش‌بيمه‌مسئوليت و دارايي آمريكا ضعف‌هاي را به وجود آورده است كه نايده‌ گرفتن آن به صنعت‌بيمه درآمريكا و ديگر كشورهاي جهان آسيب مي زند.

طبق اين گزارش، عملكرد ضعيف در سال 2016 ميلادي، از سال 2001 ميلادي تاكنون در اين بخش از خطوط تجاري بي سابقه بوده است. اين در حالي است كه نرخ و ميزان حق بيمه‌ها در تضاد با اين رويه، در بخش بيمه مسئوليت در حال افزايش بوده است و با توجه به پيش بيني‌ها اين روند به طور ميانگين ادامه خواهد داشت.

فيچ ميگويد: ميزان حق‌بيمه در بخش بيمه اتومبيلهاي تجاري همچنان در واكنش به ميزان خسارت هاي ثبت شده ادامه خواهد داشت و اگر اين افزايش شديد باشد، تا دو سال آينده اين صنعت ضربه سختي را متحمل مي شود. طبق اين گزارش، در سال گذشته ميلادي حق بيمه ثبت شده در بخش‌بيمه‌مسئوليت مستقيم 5.6 درصد رشد داشته و بخش بيمه اتومبيل‌هاي تجاري سريع ترين رشد را در اين بازار به خود اختصاص داده است.

اتومبيل تجاری یا وسیله نقلیه تجاری نوعی خودروی موتوردار و جاده ‌رو است كه بيشتر برای حمل بار و مسافر برای کسب و کار به کار مي روند. این نوع اتومبيل، رایج ترین نوع خودرو در میان گونه‌ های تولیدی هستند.

در ادامه گزارش فيچ تاكيد شده، در سال 2016 ميلادي سود تركيبي در بخش بيمه اتومبيل هاي تجاري با 110.4 درصد به بيشترين ميزان در 15 سال گذشته رسيد اما در بخش خسارت ها ميزان رقم هاي پرداخت شده بسيار سنگين بوده است.

اين موسسه آمريكايي در اين گزارش، چالش هاي موجود مانند آموزش نامناسب رانندگان، نبود تجربه و افزايش تصادف ها را از مهمترين عوامل افزايش ميزان ادعاها عنوان كرده است. اين در حالي است كه نبود منابع كافي و شرايط محيطي نامناسب نيز از ديگر عوامل اين روند ذكر شده است.

طبق اعلام فيچ، مطرح شدن ادعاهاي نامطلوب در اين بخش همچنان ادامه دارد و انبوه خسارت هاي مطرح شده به دليل وقوع تصادفات سنگين باعث شده تا سود شركت هاي فعال در اين زمينه به شدت كاهش يابد.

“جيمز ادن” مديركل موسسه فيچ با انتشار بيانيه اي گفت: با وجود افزايش نرخ ها در سال 2016 ميلادي، بخش بيمه اتومبيل هاي تجاري به مدد مطرح شدن پرونده‌هاي نامناسب، توسعه مناسبي نداشته است چرا كه ميزان خسارت هاي ادعايي بسيار كمرشكن است و شركت ها عمدتا قادر به پرداخت آنان نيستند.

او ادامه داد كه به همين دليل شركتهاي فعال در بخش بيمه اتومبيل در سال گذشته و سال هاي پيش از آن نتوانستند سود خوبي را به دست آورند و عمده ترين دليل آن نيز بيمه كردن اتومبيل هاي تجاري گرانقيمت است.

موسسه رتبه بندی فیچ، شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در سال ۱۹۱۳ توسط “جان نولز فیچ” راه ‌اندازی شد و هم ‌اکنون شرکت‌ های “هرست کورپوریشن” و “فیمالاک” هر یک ۵۰ درصد از سهام آن را در اختیار دارند. این شرکت یکی از سه سازمان ملی آماری بود، که به همراه موسسه “استاندارد اند پورز” و “مودی”، در سال ۱۹۷۵ توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌عنوان سه موسسه بزرگ رتبه‌بندی اعتباری شناخته شد. دفاتر مرکزی این شرکت در شهرهای لندن و نیویورک قرار دارد.

 

منبع : آیین

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *