اخبار بیمه

خطرات نوظهور، معضل بزرگ برای شركت های بيمه در جهان

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

طبق آخرين گزارش منتشر شده، خطرات نوظهور جهاني اكنون براي فعالان صنعت بيمه بسيار نگران كننده هستند.

 

 به گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از بیزینس اینشورنس، خشكسالي در حال حاضر بزرگترين تهديدي است كه دارايي ها در جهان را با تهديد مواجه مي كند و اين موضوع بر بيمه مسئوليت تاثير فوق العاده اي خواهد گذاشت.

طبق بررسي انجام شده توسط “سوئيس ري” يكي از بزرگترين شركت‌هاي بيمه اتكايي جهان، افزايش مهاجرت ها باعث شده تا جهان با خطرات نوظهوري مواجه شود كه اين مسئله صنعت بيمه را با چالش هاي جديدي روبه رو مي كند.

اين خطرات باعث مي‌شوند كه هيچ تجارتي از زيان هاي مالي مصون نماند و افزايش اين تهديدها برصنعت بيمه به عنوان يكي از اصلي ترين حاميان تجارت ها در جهان تاثيرات منفي بيشماري خواهد گذاشت.

اين بيمه گر بزرگ اروپايي همچنين در گزارش خود آورده است كه كمبود آب و مشكلات وابسته به خشكسالي، بر شدت تمامي بحران ها مي افزايد و به همين دليل شركتهاي بيمه بايد با بازنگري در سياست هايشان خود را براي هرگونه چالش جديدي آماده كنند.

كارشناسان مي گويند كه جامعه بین المللی نه تنها باید درباره رویدادهای اضطراری کنونی بلکه چگونگی جلوگیری از این رویدادها در آینده نیز بیندیشد. این امر به معنای سرمایه‌ گذاری بر روی کشاورزان خُرد است تا به آنها کمک شود با چالش ‌های بهره ‌وری مقابله کنند، دسترسی آنها به بازارها و تسهیلات مالی فراهم شود و مهمتر از همه کشاورزی اقلیم هوشمند ترویج شود تا هر زمان خشکسالی پدید آمد، ابزار لازم برای بقاء و موفقیت را داشته باشند.

طبق گزارش هاي منتشر شده، اگر افزایش گازهای گلخانه ای تا اواسط قرن ۲۱ متوقف نشود، به احتمال ۸۰ درصد خشکسالی بسیار بزرگی به طول سه دهه بین سال های ۲۰۵۰ تا ۲۰۹۹ میلادی در مناطق جنوب غرب و مرکز ایالات متحده امریکا دیده خواهد شد.

در اين گزارش آمده است كه افزايش خسارت ها در بخش كشاورزي، انرژي و جنگلداري، آلودگي آب مي تواند تمامي صنايع را با خطرات جدي مواجه كند.

شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری، قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد. بنا بر این گزارش، درآمد خالص این شرکت سوئیسی 4.2 میلیارد بوده است که با مقایسه با درآمد 2.6 میلیارد دلاری این شرکت در سال 2011، رشد قابل چشمگیری به شمار می آید.

منبع : آیین

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *