اخبار بیمه

“پلاسکوی لندن” یک میلیارد دلار خسارت روی دست بیمه گر نروژی گذاشت

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

طبق آخرین گزارش منتشر شده درباره آتش سوزی برج “گرنفل” در لندن، که بسیاری این آتش سوزی را با برج “پلاسکو” در تهران مقایسه می کنند، شرکت های بیمه باید حدود یک میلیارد دلار به قربانیان این حادثه بپردازند. به گزارش سایت تحلییل خبری آیین به‌ نقل از بیزینس اینشورنس، خبرگزاری “اسپوتنیک” روسیه به نقل از هفته نامه “تایمز” گزارش داد که شرکت نروژی “پروتکتور فورسیرکینگ” باید یک میلیارد دلار بابت جادثه آتش سوزی برج گرنقل در لندن بپردازد.

این در حالی است که “مونیخ ری” یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه اتکایی اعلام کرده است که بیمه‌گر اتکایی این شرکت نرو‍ژی است.

در این گزارش آمده است که میزان اصلی خسارت مالی وارد شده به تعداد تلفات، نیت اصلی، هزینه تخریب ساختمان و همچنین ارزش واحدهای مسکونی بستگی دارد. در سال 2016 میلادی سازمان مدیریتی “کنسینگتون” و “چلسا تلنت” حدود 13.4 میلیون دلار برای بازسازی این برج هزینه کرده اند.

هفته نامه تایمز تخمین می زند که هزینه کل این آتش سوزی به یک میلیارد یورو (1.27 میلیارد دلار) برسد.

در همین حال، پلیس متروپولیتن لندن به این نتیجه رسیده که پوشش نمای خارجی برج مسکونی گرنفل از استانداردهای ایمنی لازم برخوردار نبوده و از این رو پلیس در تحقیقات خود اتهام قتل غیر عمد را در نظر خواهد گرفت. بررسی پلیس لندن همچنین نشان می ‌دهد که آتش‌سوزی برج گرنفل از آتش گرفتن یک دستگاه یخچال فریزر شروع شده است. پلیس نوع و مدل یخچالی را که آتش گرفته اعلام کرده و شرکت سازنده آن از کسانی که یخچال مشابهی دارند خواسته تا با این شرکت تماس بگیرد.

در آتش‌سوزی برج مسکونی گرنفل در غرب لندن که چهارشنبه ۱۴ ژوئن رخ داد بخش اعظم ساختمان ۲۴ طبقه در آتش سوزی سوخت. تاکنون اعلام شده که ۷۹ نفر کشته یا مفقود هستند و احتمال دارد این آمار افزایش پیدا کند. این ساختمان که بیش از 40 سال قدمت دارد سال گذشته در جریان برنامه بازسازی با صفحاتی آلومینیومی پوشانده شد تا هم بهره‌ وری انرژی در ساختمان بالاتر برود و هم برج نمای بهتری داشه باشد.

بر اساس گزارش‌ ها صفحاتی که به نمای خارجی برج گرنفل اضافه شده از نوع نسوز نبوده بلکه متر مربعی دو پوند ارزانتر از نوع نسوز بوده است که در نهایت هزینه این کار را پنج هزار پوند کاهش داده است. یکی از نکاتی که تاکنون مبهم مانده این است که آیا استفاده از این نوع پوشش در بریتانیا قانونی است یا غیر قانونی. مقامات دولتی در این باره اظهارات ضد و نقیضی کرده‌اند اما برخی معتقدند سردرگمی در این باره به علت مبهم بودن قانون است که راه برای تفسیر باز می‌گذارد.

منبع : آیین

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *