اخبار بیمه

بيمه ای جديد برای كاهش خسارت بلايای طبيعی در كشورهای فقير

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

شركت هاي بيمه در جهان 29 ميليون دلار از ميزان خسارت بلاياي طبيعي در كشورهاي فقير مي‌كاهند.

نوع جديد از بيمه هزينه خسارت هاي بلاياي طبيعي براي كشورهاي فقير را كاهش مي دهد و همچنين از احتياج به كمك هاي بشردوستانه مي كاهد.

طبق گزارش وزارت توسعه بين المللي بريتانيا، ميزان خسارت بلاياي طبيعي در برخي از كشورهاي فقير جهان به طور ميانگين در يك سال به 29 ميليارد دلار مي رسد؛ اين ميزان در 15 سال گذشته روند مشابهي را داشته است.

اما در حالي كه هشت درصد از اين خسارت ها توسط كمك هاي بين المللي پرداخت مي شود، بيمه گران تنها سه درصد از ميانگين خسارت هاي ناشي از زلزله، خشكسالي و يا سيل را در كشورهاي با درآمد متوسط و پايين پرداخت مي كنند؛ يعني رقمي در حدود 900 ميليون دلار اما اگر از زيرساخت ها در صنعت بيمه استفاده شود، اين رقم حتي به 6.8 ميليارد دلار نيز خواهد رسيد.

طبق اين گزارش، ‌دولت بريتانيا اعلام كرده است كه در اجلاس اخير گروه 20 (G20)، لندن به عنوان مركزي براي حمايت هاي جهاني بلاياي طبيعي انتخاب شد تا به كشورهاي در حال توسعه براي استفاده از بيمه به منظور كاهش خسارت هاي بلاياي طبيعي كمك كند.

در گزارش وزارت توسعه بين المللي بريتانيا آمده است، اكنون فرصت شفافي براي بيمه وجود دارد تا كمبود بودجه ناشي از خسارت بلاياي طبيعي را در كشورهاي با درآمد پايين تر از حد متوسط و كشورهاي با درآمد پايين را جبران كنند. در اين راستا فشار براي بودجه كمك هاي بشردوستانه نيز تا حدي كاهش مي يابد.

طبق اين گزارش، در اين نوع جديد از بيمه از مدل “پارامتريك” استفاده خواهد شد؛ جايي كه حق بيمه با توجه به عوامل از پيش تعيين شده محاسبه مي شود مانند افزايش سطح آب در امكان خاص. برخي از اين مدل ها در برخي از تسهيلات كنوني رعايت شده اند مانند تخمين ريسك ها در آفريقا كه منجر به پرداخت هاي موثرتري به قربانيان نيز شده است.

بر اين اساس اگر خسارتي 30 ميليارد دلاري وارد شود، هر دلار بر پايه بيمه پارامتريك پرداخت خواهد شد.

“دانيل استاندر” يكي از تحليلگران صنعت بيمه در اين باره مي گويد، تنها بحث سرعت مطرح نيست بلكه ما مي خواهيم تا مطمئن تر عمل كنيم. او ادامه مي دهد كه بيمه پارامتريك، سران كشورها را قادر مي سازد تا همان ابتدا بفهمند كه چه ميزان كمك براي جبران خسارت ها دريافت خواهند كرد.

 

منبع : آیین
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *