اخبار بیمه

داستان ادامه دار بیمه درمان در آمریکا

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

سنای آمریکا بار دیگر مانع لغو نظام بیمه درمان این کشور شد که توسط “باراک اوباما” رئیس جمهوری پیشین این کشور پایه گذاری شده بود؛ این عدم تصویب، شکست دیگری برای “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری کنونی آمریکا به شمار می رود.

به‌گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از خبرگزاری رویترز- نمایندگان مجلس سنای آمریکا با ۵١ رای مخالف در برابر ۴٩ رای موافق طرح لغو قانون “خدمات درمانی قابل دسترس” موسوم به “اوباماکر” را رد کردند. طرح لغو اوباماکر توسط اکثریت جمهوری‌ خواه سنای آمریکا تدوین و ارائه شده بود اما با پیوستن سه تن از سناتورهای این حزب به مخالفان به تصویب نرسید.

پس از اعلام نتیجه رای‌ گیری، دونالد ترامپ با ابراز ناخرسندی در توئیتر خود نوشت: ” سه جمهوری‌ خواه و ۴۸ دموکرات مردم آمریکا را مایوس کردند. همانطور که از اول هم گفته بودم، بگذارید اوباماکر از درون فرو بریزد، بعد دست به کار خواهید شد. نگاه کنید!”

این قانون در سال ٢٠١٠ به تصویب کنگره و امضای رئیس جمهوری وقت رسید و شامل تعمیم خدمات درمانی به بخش‌ های بیشتری از جامعه آمریکاست. طرح لغو اباماکر در ماه می سال جاری به تصویب مجلس نمایندگان کنگره آمریکا رسیده بود اما اجرایی شدن آن مستلزم تصویب در مجلس سنا بوده است. با رد طرح لغو اوباماکر، قرار است جناح اکثریت در سنای آمریکا طرح دیگری شامل اصلاحاتی در آن را تدوین و برای بررسی و رای ‌گیری مجدد در دستور کار مجلس سنا قرار دهند.

اکنون جمهوری ‌خواهان که اکثریت مجلس سنا را در دست دارند تنها با یک گزینه سوم وارد میدان خواهند شد؛ نسخه “لاغر و تُنک” شده اوباماکر که تنها به حذف بخش‌ هایی از قانون فعلی رضایت داده و دیگر به دنبال “شعار آرمانی” دونالد ترامپ برای لغو کامل این مصوبه نیست. در نسخه سبک شده پیشنهادی جمهوری‌ خواهان مفاد مناقشه‌ برانگیز و مورد انتقاد طرح بیمه اوباما حذف خواهد شد؛ مفادی چون اجباری بودن بیمه برای همه آمریکایی ‌ها و مالیات بر تجهیزات پزشکی.

به گزارش بی‌بی‌سی، اگر این پیشنهاد حداقلی جمهوری‌ خواهان در صحن سنا رای بیاورد، برای تصویب نهایی باید یک بار دیگر هم در مجلس نمایندگان کنگره به بحث و رای ‌گیری گذاشته شود و در صورت تایید کامل دو مجلس کنگره برای امضاء به کاخ‌ سفید فرستاده شود؛ جایی که احتمالا دونالد ترامپ با بی ‌میلی آن را امضاء خواهد کرد.

 

منبع : آیین
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *