اخبار بیمه

نگراني بيمه گران مصری از ادامه دار شدن بحران قطر

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه
شركتهاي بيمه در مصر به شدت در حال پيگيري تاثير بحران ديپلماتيك به وجود آمده بين قاهره و دوحه هستند.
به‌گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از منا اینشورنس ريويو ، شركتهاي بيمه در مصر با دقت درحال پيگيري تاثيرات مستقيم بحران كنوني ميان شش كشور عربي با قطر هستند و پس از اقدام قاهره مبني بر كاهش سطح روابط با دوحه، آنان نگران تاثيرات اين بحران سياسي بر بازار بيمه عادي و اتكايي اين كشور هستند.

فدارسيون بيمه مصر و سازمان نظارت مالي اين كشور در نظر دارند تا جلسه اي براي بررسي تاثيرات كنوني بحران عربي و اثر منفي اتخاذ اقدامات سخت تر در آينده بر صنعت بيمه اين كشور برگزار كنند.

منابع آگاه مي‌گويند كه اين بحران تاثير منفي بر قراردادهاي موجود در صنعت بيمه مي گذارد.

يكي از مقامات ارشد مصر كه نامش ذكر نشده، تاكيد مي كند كه تاثير اصلي بر صنعت بيمه خواهد بود چرا كه سرمايه‌گذاران قطري در صنعت بيمه اين كشور حضوري فعال دارند و به همين دليل به دنبال لغو اين سرمايه گذاري ها، چند شركت بيمه‌در مصر به طور جدي با بحران مواجه خواهند شد.

عربستان سعودی مرزهای زمینی خود را با قطر مسدود کرده و هر چهار کشور ارتباطات دریایی و هوایی خود با این کشور را به حالت تعلیق درآورده اند. این کشورها فهرستی از شروط درخواستی خود را به قطر ارائه داده و از دوحه خواستند تا با اجرایی کردن این شروط نشان دهد که حاضر به اعمال اصلاحات و تغییر در سیاست ‌های خود است.

عربستان و متحدانش هفته گذشته همچنین یک فهرست “تروریستی” جدید منتشر کرده و گفتند که ۱۸ فرد و نهاد مندرج در این فهرست با قطر ارتباط دارند. آنها از دولت قطر خواستند تا افراد و نام‌ های ذکر شده در این فهرست را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

در اين گزارش آمده است كه برخي از بانكهاي مصري نيز ارتباط خود را با بانك هاي قطري قطع كردند و در نظر دارند تا در مبادلات تجاري خود با اين كشور تجديدنظر كنند.

طبق گزارشهاي منتشر شده، عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین روز گذشته در شهر منامه برای اعمال دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه قطر گفت‌وگو كردند اما اين مذاكرات به اعمال تحريم هاي بيشتر منجر نشد.

 

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *