اخبار بیمه

ضرر ۱۲ میلیون یورویی شرکت‌های بیمه آلمانی در پی نشست گروه ۲۰

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

شرکت های بیمه در جهان ۲۹ میلیون دلار از میزان خسارت بلایای طبیعی در کشورهای فقیر می‌کاهند.

به‌گزارش سایت تحلیلی حبری آیین به نقل از خبرگزاری رویترز ، نوع جدید از بیمه هزینه خسارت های بلایای طبیعی برای کشورهای فقیر را کاهش می دهد و همچنین از احتیاج به کمک های بشردوستانه می کاهد.

طبق گزارش وزارت توسعه بین المللی بریتانیا، میزان خسارت بلایای طبیعی در برخی از کشورهای فقیر جهان به طور میانگین در یک سال به ۲۹ میلیارد دلار می رسد؛ این میزان در ۱۵ سال گذشته روند مشابهی را داشته است.

اما در حالی که هشت درصد از این خسارت ها توسط کمک های بین المللی پرداخت می شود، بیمه گران تنها سه درصد از میانگین خسارت های ناشی از زلزله، خشکسالی و یا سیل را در کشورهای با درآمد متوسط و پایین پرداخت می کنند؛ یعنی رقمی در حدود ۹۰۰ میلیون دلار اما اگر از زیرساخت ها در صنعت بیمه استفاده شود، این رقم حتی به ۶.۸ میلیارد دلار نیز خواهد رسید.

طبق این گزارش، ‌دولت بریتانیا اعلام کرده است که در اجلاس اخیر گروه ۲۰ (G20)، لندن به عنوان مرکزی برای حمایت های جهانی بلایای طبیعی انتخاب شد تا به کشورهای در حال توسعه برای استفاده از بیمه به منظور کاهش خسارت های بلایای طبیعی کمک کند.

در گزارش وزارت توسعه بین المللی بریتانیا آمده است، اکنون فرصت شفافی برای بیمه وجود دارد تا کمبود بودجه ناشی از خسارت بلایای طبیعی را در کشورهای با درآمد پایین تر از حد متوسط و کشورهای با درآمد پایین را جبران کنند. در این راستا فشار برای بودجه کمک های بشردوستانه نیز تا حدی کاهش می یابد.

طبق این گزارش، در این نوع جدید از بیمه از مدل “پارامتریک” استفاده خواهد شد؛ جایی که حق بیمه با توجه به عوامل از پیش تعیین شده محاسبه می شود مانند افزایش سطح آب در امکان خاص. برخی از این مدل ها در برخی از تسهیلات کنونی رعایت شده اند مانند تخمین ریسک ها در آفریقا که منجر به پرداخت های موثرتری به قربانیان نیز شده است.

بر این اساس اگر خسارتی ۳۰ میلیارد دلاری وارد شود، هر دلار بر پایه بیمه پارامتریک پرداخت خواهد شد.

“دانیل استاندر” یکی از تحلیلگران صنعت بیمه در این باره می گوید، تنها بحث سرعت مطرح نیست بلکه ما می خواهیم تا مطمئن تر عمل کنیم. او ادامه می دهد که بیمه پارامتریک، سران کشورها را قادر می سازد تا همان ابتدا بفهمند که چه میزان کمک برای جبران خسارت ها دریافت خواهند کرد.

 

منبع : آیین
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *