صنعت بیمه بلای جان سومین میلیارد برتر جهان

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت “وارن بافت” سومین میلیارد جهان با انتشار گزارشی اعلام کرد که به دلیل رکود در بخش بیمه این شرکت، درآمد کل شرکت “برکشایر هیث‌وی” در دو ماهه سوم سال جاری میلادی به طرز عجیبی کاهش یافته است. به گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از فایننشال تایمز، این کاهش درآمد در حالی روی می دهد که میزان کل درآمد این شرکت در تمامی مجموعه هایش با رشد مواجه بوده است. طبق گزارش منتشر شده از سوی برکشایر هیث‌وی، درآمد این شرکت حدود ۱.۵ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، در دو ماهه دوم سال جاری درآمد خالص این شرکت و زیرمجموعه هایش از پنج میلیارد دلار در سال گذشته به ۴.۵۶ میلیارد دلار رسیده است. همچنین میزان هر سهم این شرکت به ۲ هزار و ۵۹۲ دلار رسیده است؛ این در حالی است که میزان ارزش هر سهم این شرکت در سال گذشته بیش از سه هزار دلار بوده است.

همچنین درآمد عملیاتی این شرکت ۴.۱۲ میلیارد دلار گزارش شده که در قیاس با درآمد عملیاتی ۴.۶۱ میلیاردی این شرکت در سال گذشته، درآمد کسب شده از سوی برکشایر هیث‌وی با کاهش چشمگیری مواجه بوده است.

تحلیلگران بازار بر این باورند که این کاهش درآمد در بخش بیمه می تواند دردسر جدیدی بر سومین میلیاردر جهان و مجموعه او به وجود آورد چرا که ممکن است دیگر مجموعه های این شرکت تحت تاثیر قرار بگیرند.

از همین رو بافت اعلام کرد که او و یا جانشینان او در نظر دارند سرمایه بیشتری را به این مجموعه تزریق کنند و یا در یک دهه آینده از طریق سرمایه گذاری های بیشتر این مجموعه را از خطرات احتمالی مصون دارند.

برکشایر هیث‌وی شرکتی متشکل از چند شرکت کوچک ‌تر است و دفتر مرکزی آن در “اوماها” ایالت “نبراسکا” قرار دارد. این شرکت چندین شرکت وابسته خود را مدیریت و هدایت می ‌کند. فعالیت اصلی برکشایر هیث‌وی ارائه انواع خدمات بیمه مانند بیمه اموال و تلفات جانی، بیمه مجدد و بسیاری از انواع بیمه‌ های نامتعارف است.

“وارن بافت” مدیر عامل و رییس هیئت مدیره و “چارلی مانگر” نایب رییس شرکت برکشایر هیث‌وی را بر عهده دارند. بافت که یکی از میلیاردرهای سرشناس جهان است و عنوان سومین ثروتمند جهان را در اختیار دارد، از سیستم شناور برای سرمایه‌ گذاری بر روی این شرکت استفاده کرده‌ است.

در این گزارش آمده است که یکی از دلایل کاهش سود بخش بیمه برکشایر هیث‌وی به فعالیت شرکت بیمه اتومبیل “جیکو” بر می گردد که بخاطر قرارداد همکاری با شرکت بیمه “امریکین اینترنشنال” مجبور به پرداخت خسارت سنگینی شده است.

بیمه گران کره ای زیر فشار کاهش قیمت ها

شرکت های بیمه در کره جنوبی برای کاهش نرخ بیمه نامه های خود تحت فشار هستند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از اینشورنس ایشا نیوز، شرکت های بزرگ بیمه غیرعمر در کره جنوبی در نیمه نخست سال جاری میلادی درآمد خوبی را کسب کرده اند، اما این شرایط آنان را تحت فشار قرار داده تا از میزان نرخ بیمه نامه های خود بکاهند.

طبق گزارش های رسمی منتشر شده، چهار شرکت بیمه غیرعمر برتر این کشور حدود ۱.۴۷ میلیارد دلار سود ترکیبی داشته اند که در قیاس با سود کسب شده در اوایل سال گذشته میلادی افزایش ۴۵.۸۶ درصدی را نشان می دهد.

در این میان شرکت “سامسونگ فایر” با کسب سود ۷۷۹.۸ میلیارد وون کره جنوبی بیشترین سود را در میان بازیگران اصلی صنعت بیمه در این کشور داشته است. پس از این شرکت، شرکت “دونگبو” قرار دارد که میزان سودش به ۳۶۹.۸ میلیارد وون رسیده است.

بر اساس این گزارش، همین افزایش سود باعث شده که شرکت های بیمه در این کشور تحت فشار قرار گرفته اند تا از قیمت های نرخ بیمه نامه های خود بکاهند. به باور تحلیل گران این کشور، شرایط اکنون به گونه ای است که بیمه گران می توانند برای کمک به شهروندان در سیاست های نرخ گذاری خود تجدیدنظر کنند.

این درخواست در حالی مطرح می شود که شرکت های بیمه در سال گذشته حق بیمه‌ها را در دو بخش بیمه عمر و غیرعمر افزایش داده بودند.

صنعت بیمه در کره‌ جنوبی به دو دسته بیمه عمر و سایر بیمه ها تقسیم بندی می ‌شود. در سال ۲۰۱۴، ۵۶ شرکت بیمه در کره جنوبی فعالیت داشتند که ۲۵ شرکت در زمینه بیمه عمر و ۳۱ شرکت دیگر در خصوص سایر بیمه ‌ها فعالیت داشتند. بر اساس گزارش مجله “سیگما”، صنعت بیمه در کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ با ارزش ۱۵۹٫۵۱۵ میلیون دلار، ضریب نفوذ ۳.۱۱ درصدی را به خود اختصاص داده است که از این حیث، رتبه چهارم در دنیا را داراست.

کره جنوبی کشوری است با ۵۱ میلیون نفر جمعیت، در جنوب شبه جزیره کره در شرق آسیا که دومین رشد اقتصادی سریع را در چهار دهه اخیر در دنیا داراست. این کشور که از دیدگاه صندوق بین ‌المللی پول به عنوان یکی از کشورهای با اقتصاد پیشرفته شناخته شده است، دارای سرانه تولید داخلی ۳۷٫۶۹۹ دلاراست که رتبه بیست و هشتم در دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

منبع : آیین
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *