صنعت بيمه بلای جان سومين ميليارد برتر جهان

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

شركت “وارن بافت” سومين ميليارد جهان با انتشار گزارشي اعلام كرد كه به دليل ركود در بخش بيمه اين شركت، درآمد كل شركت “بركشاير هيث‌وي” در دو ماهه سوم سال جاري ميلادي به طرز عجيبي كاهش يافته است. به گزارش سایت تحلیلی خبری آیین به نقل از فایننشال تایمز، اين كاهش درآمد در حالي روي مي دهد كه ميزان كل درآمد اين شركت در تمامي مجموعه هايش با رشد مواجه بوده است. طبق گزارش منتشر شده از سوي برکشایر هيث‌وي، درآمد اين شركت حدود 1.5 درصد كاهش داشته است.

بر اساس اين گزارش، در دو ماهه دوم سال جاري درآمد خالص اين شركت و زيرمجموعه هايش از پنج ميليارد دلار در سال گذشته به 4.56 ميليارد دلار رسيده است. همچنين ميزان هر سهم اين شركت به 2 هزار و 592 دلار رسيده است؛ اين در حالي است كه ميزان ارزش هر سهم اين شركت در سال گذشته بيش از سه هزار دلار بوده است.

همچنين درآمد عملياتي اين شركت 4.12 ميليارد دلار گزارش شده كه در قياس با درآمد عملياتي 4.61 ميلياردي اين شركت در سال گذشته، درآمد كسب شده از سوي برکشایر هيث‌وي با كاهش چشمگيري مواجه بوده است.

تحليلگران بازار بر اين باورند كه اين كاهش درآمد در بخش بيمه مي تواند دردسر جديدي بر سومين ميلياردر جهان و مجموعه او به وجود آورد چرا كه ممكن است ديگر مجموعه هاي اين شركت تحت تاثير قرار بگيرند.

از همين رو بافت اعلام كرد كه او و يا جانشينان او در نظر دارند سرمايه بيشتري را به اين مجموعه تزريق كنند و يا در يك دهه آينده از طريق سرمايه گذاري هاي بيشتر اين مجموعه را از خطرات احتمالي مصون دارند.

برکشایر هيث‌وي شرکتی متشکل از چند شرکت کوچک ‌تر است و دفتر مرکزی آن در “اوماها” ايالت “نبراسکا” قرار دارد. این شرکت چندین شرکت وابسته خود را مدیریت و هدایت می ‌کند. فعالیت اصلی برکشایر هيث‌وي ارائه انواع خدمات بیمه مانند بیمه اموال و تلفات جانی، بیمه مجدد و بسیاری از انواع بیمه‌ های نامتعارف است.

“وارن بافت” مدیر عامل و رییس هیئت مدیره و “چارلی مانگر” نایب رییس شرکت برکشایر هیث‌وی را بر عهده دارند. بافت كه يكي از ميلياردرهاي سرشناس جهان است و عنوان سومين ثروتمند جهان را در اختيار دارد، از سیستم شناور برای سرمایه‌ گذاری بر روی این شرکت استفاده کرده‌ است.

در اين گزارش آمده است كه يكي از دلايل كاهش سود بخش بيمه بركشاير هيث‌وي به فعاليت شركت بيمه اتومبيل “جيكو” بر مي گردد كه بخاطر قرارداد همكاري با شركت بيمه “امريكين اينترنشنال” مجبور به پرداخت خسارت سنگيني شده است.

بيمه گران كره اي زير فشار كاهش قيمت ها

شركت هاي بيمه در كره جنوبي براي كاهش نرخ بيمه نامه هاي خود تحت فشار هستند.

به گزارش سايت تخصصي صنعت بيمه به نقل از اينشورنس ايشا نيوز، شركت هاي بزرگ بيمه غيرعمر در كره جنوبي در نيمه نخست سال جاري ميلادي درآمد خوبي را كسب كرده اند، اما اين شرايط آنان را تحت فشار قرار داده تا از ميزان نرخ بيمه نامه هاي خود بكاهند.

طبق گزارش هاي رسمي منتشر شده، چهار شركت بيمه غيرعمر برتر اين كشور حدود 1.47 ميليارد دلار سود تركيبي داشته اند كه در قياس با سود كسب شده در اوايل سال گذشته ميلادي افزايش 45.86 درصدي را نشان مي دهد.

در اين ميان شركت “سامسونگ فاير” با كسب سود 779.8 ميليارد وون كره جنوبي بيشترين سود را در ميان بازيگران اصلي صنعت بيمه در اين كشور داشته است. پس از اين شركت، شركت “دونگبو” قرار دارد كه ميزان سودش به 369.8 ميليارد وون رسيده است.

بر اساس اين گزارش، همين افزايش سود باعث شده كه شركت هاي بيمه در اين كشور تحت فشار قرار گرفته اند تا از قيمت هاي نرخ بيمه نامه هاي خود بكاهند. به باور تحليل گران اين كشور، شرايط اكنون به گونه اي است كه بيمه گران مي توانند براي كمك به شهروندان در سياست هاي نرخ گذاري خود تجديدنظر كنند.

اين درخواست در حالي مطرح مي شود كه شركت هاي بيمه در سال گذشته حق بيمه‌ها را در دو بخش بيمه عمر و غيرعمر افزايش داده بودند.

صنعت بیمه در کره‌ جنوبی به دو دسته بیمه عمر و سایر بیمه ها تقسیم بندی می ‌شود. در سال ۲۰۱۴، ۵۶ شرکت بیمه در کره جنوبی فعالیت داشتند که ۲۵ شرکت در زمینه بیمه عمر و ۳۱ شرکت دیگر در خصوص سایر بیمه ‌ها فعالیت داشتند. بر اساس گزارش مجله “سیگما”، صنعت بیمه در کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ با ارزش ۱۵۹٫۵۱۵ میلیون دلار، ضریب نفوذ 3.11 درصدی را به خود اختصاص داده است که از این حیث، رتبه چهارم در دنیا را داراست.

کره جنوبی کشوری است با ۵۱ میلیون نفر جمعیت، در جنوب شبه جزیره کره در شرق آسیا که دومین رشد اقتصادی سریع را در چهار دهه اخیر در دنیا داراست. این کشور که از دیدگاه صندوق بین ‌المللی پول به عنوان یکی از کشورهای با اقتصاد پیشرفته شناخته شده است، دارای سرانه تولید داخلی ۳۷٫۶۹۹ دلاراست که رتبه بيست و هشتم در دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

منبع : آیین
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *