پیام آوران مدیریت ریسک به بیمه گذاران باشیم

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

روی سخن با شبکه گسترده و فرهیخته کارگزاری و نمایندگی بازاربیمه یعنی پیشقراولان توزیع خدمات حمایتی و رفاهی در اقصی نقاط کشورمان است .
فلسفه وجودی خدمات بیمه گری در طول تاریخ زندگی انسان ها توزیع عواقب پیامدهای منفی مخاطرات
و حمایت از همنوعان بوده و میباشد.
در واقع بدون شناخت مخاطرات از سوی تک تک اشخاص در جامعه و خانواده ها و سازمان های اجتماعی -ضرورت انتقال مخاطرات به سازمان های بیمه گر هرگز از سوی آحاد جامعه و مدیران سازمانها قابل درک و تحلیل نخواهد بود.!!!!!
برای پیاده و الگو سازی مفاهیم خطر و درماندگی انسانها بعد از وقوع حوادث و خسارت ها,نیازبه الگو سازی و ترسیم عواقب در اذهان مردم دارد. ابتدا لازمست آنها را با انواع خطرات و زیان های مالی و مصیبت های جسمی ,روحی و عاطفی ناشی از وقوع خطرات مختلف آشنا نمود و سپس به ایشان روشهای مقابله با مخاطرات گوناگون را آموزش داد و نهایتا خدمات و پوشش های بیمه ای یاری دهنده را برایشان توضیح داد و آنها را ترغیب به تامین انواع پوشش بیمه ای بر حسب نیاز و شرایطشان نمود.
برای اینکه درک مشترکی از خدمات شرکت های بیمه در نزد اذهان آحاد جامعه ایجاد شود ,ضروری است ,اعضای شبکه نمایندگی و کارگزاری بیمه از درون دفاتر خویش برخیزند و سری به زندگی دهک های مختلف اجتماعی و درآمدی جامعه و مشاغل مختلف بزنند و با ریسک ها و عوامل ریسک آفرین از نزدیک آشنا شوند و خود بدوا بیاموزند و لمس کنند که مخاطرات ,ناتوانی و فقر چه بلایی بسر افراد ,خانواده ها و سازمانهای اجتماعی می آورد !!!!! و سپس با درک کامل از مطالعات میدانی, ابتدا با مشارکت در آموزش و باهدف یاری به بیمه گذاران, روش های جلوگیری از وقوع خطرات و مبارزه با ریسک ها را به بیمه گذاران معرفی و متعاقبا ,اطمینان خاطر را با تامین پوشش های جامع بیمه ای به درون خانواده ها و مشاغل انتقال دهند. شرایط امروز کشورمان که در مرحله گام برداری بزرگ توسعه ملی و منطقه ای می باشد ودر جهت حل بحران بیکاری و توسعه رشد اقتصادی و ریشه کنی فقر اقدامات ارزشمندی از سوی دولت در حال اجراست ,اکنون به جدیت ایجاب میکند که شبکه توزیع خدمات بیمه با تغییر رویکرد سنتی فروش خدمات بیمه به رویکرد بازاریابی نوین بیمه بر اساس مدل سازی مدیریت ریسک و مدیریت خدمات پشتیبان ,سطح کیفی و کمی فعالیت شغلی خویش را بطور اساسی ارتقا داده و علاوه بر پرداختن به وظایف حرفه ای در راستای مبارزه با عوامل منفی مانع از توسعه اجتماعی ,اقتصادی و فرهنگی کشورمان از منظر مدیریت ریسک که علم فراگیر و جامع گراست منشا خدمات سترگ در کشورمان گردند.
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *