“هاروی” نفس بیمه گران آمریکایی را می گیرد

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

این در حالی است که این موسسه تحقیقاتی تاکید می کند که بدون شک میزان خسارت های توفان هاروی بیش از آن چیزی که شرکت های بیمه تخمین می زنند و بیمه گران ضربات سختی را خواهند خورد.

شرکت های بیمه در آمریکا اعلام کردند که بادهای شدید و سیل ناشی از توفان “هاروی” در ایالات متحده آمریکا بین ۱.۲ تا ۲.۳ میلیارد دلار خسارت به آنان تحمیل می کند.

   موسسه تحقیقاتی “ورسیک” گه در زمینه بلایای طبیعی در سراسر جهان فعالیت می کند، با انتشار گزارشی اعلام کرد که اگر تاثیرات باران های کنونی و اتفاق های آینده را نادیده بگیریم، این توفان تاکنون رقمی بین ۱.۲ میلیارد تا ۲.۳ میلیارد دلار خسارت به شرکت های بیمه وارد کرده است.

طبق گزارشهای منتشر شده، تاکنون ۶ شرکت بزرگ آمریکایی بیشترین زیان مالی را متقبل شده‌اند. شرکتهای “آل استیت”، “تراولز”، “چاوب”، “پروگرسیو”، “امریکن اینترنشال گروپ” و “مت لایف” از جمله بیمه گران آمریکایی هستند که بیشترین خسارت را متحمل شده اند.

طبق گزارش این شرکت تحقیقاتی که دوشنبه عصر منتشر شد، مرکز ملی توفان در ایالات متحده، توفان هاروی در نوع خود بی نظیر و به شدت مخرب بوده است.

این موسسه بر این باور است که این توفان پیامده های سیاسی نیز برای آمریکا خواهد داشت و کمیته ملی برنامه های سیل در این کشور بدون شک با وام ۳۰ میلیارد دلاری مخالفت خواهد کرد و از قانونگذاران خواهد خواست تا در این برنامه بازنگری کنند.

این در حالی است که این موسسه تحقیقاتی تاکید می کند که بدون شک میزان خسارت های توفان هاروی بیش از آن چیزی که شرکت های بیمه تخمین می زنند و بیمه گران ضربات سختی را خواهند خورد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا دوشنبه پس از اعلام وضع فوق العاده در این ایالت، از مذاکره با کنگره برای تامین مالی هزینه های بازسازی مناطق آسیب دیده از توفان هاروی خبر داد. ترامپ به خبرنگاران گفت: “می گویند بزرگ ترین توفان هاست. می گویند میزان بارندگی تاریخی است و تاکنون چنین رخدادی به وقوع نپیوسته است.”

او بازسازی خرابی های توفان و سیل و امدادرسانی به آسیب دیدگان را پر هزینه عنوان کرد.

کارشناسان هواشناسی می گویند شرایط بحرانی در جنوب شرقی تگزاس ادامه خواهد داشت و پیش بینی می کنند بارندگی به میزان ۶۰ سانتی متر دیگر ادامه پیدا کند. گفته شده که دست کم ۳۰ هزار نفر از ساکنان تگزاس مجبور خواهند بود در پناهگاه های اضطراری پناه بگیرند.

از سوی دیگر، واحدهای مهندسی ارتش آمریکا دریچه های دو سد در نزدیکی هوستون را گشوده اند تا از سرریز شدن آب ذخیره شدن به مناطق مسکونی پیشگیری کنند.

از سوی دیگر، موسسه رتبه بندی آمریکایی “مودی” نیز با انتشار گزارشی اعلام کرد که شرکت های بیمه اتکایی که در جنوب شرقی آمریکا محتمل بیشترین میزان از خسارت ها خواهند شد. این موسسه معتقد است که در حال حاضر خسارت های اقتصادی این رویداد،‌ قابل مدیریت نیست.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی صنعت بیمه 

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *