چرا سازمانهای بیمه ای ما از ترس لای پتو خوابیده اند !؟

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

سایت خبری تخصصی -بیمه ای ،ریسک نیوز در نقل قولی از جناب آقای یحیی آل اسحاق رییس اتاق مشترک ایران و عراق منتشر نموده:(شرکت های بیمه ترس پذیرش ریسک دارند -اهمال بیمه ای در ورود به بازارهای جدید -نظام تضمین مالی در ایران مشکل دارد-مشکل ما در صادرات فقدان تضمین بیمه ای است -سازمانهای بیمه ای ما وسط نمیایندو از ترس لای پتو خوابیده اند,این در حالیست که وظیفه اصلی بیمه ریسک پذیری و ورود به بازارهای جدید است.)
این سخنان حقایقی تلخ در مورد نقاط ضعف بازاربیمه کشورمان است که از زبان یک مدیر پراز تجربه ایرانی که سالها سابقه وزارت و پست های دولتی و نیز ریاست اتاق بازرگانی و حضور فعال در بخش خصوصی کشور را دارد بیان میشود و نه از سوی یک فرد نامطلع !!!!!
مدیری که آگاهانه دست بر روی نقاط ضعف بازار بیمه گذاشته و بصورت مجمل ,اشاره به نارسایی های این بازار مینماید.
صنعت بیمه در دنیا ,نقش مدیریت ریسک و انتقال مخاطرات به درون شرکتهای بیمه برای حمایت وافزایش تحرکات اقتصادی و اجتماعی را بعهده دارد.
اما در بازار بیمه کشورما ,همانطوریکه جناب آقای آل اسحاق بیان نموده اند ,شرکت های بیمه ,ریسک گریز شده اند.و متاسفانه شعارها و نشست های در مورد مدیریت ریسک هم تبدیل به اهرم تبلیغاتی و …شده است.
بارها و بارها به نقاط ضعف و قوت بازار بیمه پرداخته شده,
دیگر تکرار آنها بیش از این وقتی کوچکترین واکنشی برای اصلاح نمیشود فایده ای ندارد .!!!!!
بعد از ورود بخش خصوصی به بازار ,انتظار تحولات اساسی در بازار بیمه میرفت ,اما دریغ و صد دریغ که اینطور نشد .محصولات قدیمی همچنان به بیمه گذاران موجود عرضه میشوند.نه محصول جدیدی ,نه اجرای برنامه های مدیریت ریسک و نه تغییر روش ها ,انگاری ساعت در شرکت های بیمه بخواب رفته است .
فقط نگران ذخایر تعهدات بلند مدت و فرصت طلایی از دست رفته نظارت تعرفه ای عهد قجری اکنون هستند !!!!!؟؟؟؟؟؟
متاسفانه آیین نامه محصولات جدید بیمه ای نیز خود تبدیل به مانع طرح ایده ها برای تولیدات محصولات جدید شده که مزید بر علت است.
متاسفانه نقاط ضعف برشمرده شده از سوی جناب آل اسحاق کاملا حقیقت دارند.
تا این نقاط ضعف برطرف نگردند ,صنعت بیمه نمیتواند نقش کلیدی خویش در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه را ایفا کند و لاک پشت بازار بیمه که روزی بعنوان نماد نوآوری محصولات شرکت های بیمه نمایش داده میشد ,همچنان میلی متری بر روی جاده اقتصاد ایران حرکت مینماید.
جناب آقای آل اسحاق ,از شما بابت بیان صریح موانع توسعه بازار بیمه در کشورمان صمیمانه تشکر و قدردانی میشود.شاید بیان صریح انتقادات عزیزانی همچون شما ,صنعت بیمه را از خواب زمستانی بیدار کند .
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *