اخبار بیمه

افزایش 28 درصدی فروش بیمه‌نامه‌‎های شخص ثالث

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل ستاد دیه کشور از کاهش آمار مربوط به رانندگان زندانی به ۵۸۰ نفر خبر داد.

 

سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با  فارس در تشریح آخرین وضعیت زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری گفت: در حال حاضر استان فارس با ۱۲۸۴ زندانی بیشترین آمار مددجویان مربوط به محکومان تحت حمایت ستاد دیه را به خود اختصاص داده و به ترتیب اصفهان با ۸۹۶ زندانی، تهران با ۸۱۱ محبوس و خراسان‌رضوی نیز با ۸۰۹ مددجو در شمار بیشترین دارندگان محکومان ناتوان در پرداخت بدهی‌های دیه و مالی هستند.

وی با تقدیر از مسئولان برخی از استان‌های کشور در کاهش و کنترل طرح «پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها» افزود: در مقابل شهرهایی با جمعیت کیفری بالا سیستان و بلوچستان به عنوان بزرگترین استان کشور به لحاظ وسعت منطقه تنها ۷۶ زندانی و بدون حتی یک محکوم زن در رتبه اول قرار داشته و به ترتیب خراسان‌شمالی با ۹۷ بدهکار مالی و سمنان با ۱۱۲ مددجوی نیازمند از کمترین محکومان غیرعمد میزبانی می‌کنند.

کاهش رانندگان زندانی به ۵۸۰ نفر 

جولایی با اشاره به ابلاغ قانون بیمه اجباری خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در اردیبهشت سال گذشته اظهار کرد: به برکت این قانون مترقی هرچند زندانیان دیات ناشی از حوادث کارگاهی نسبت در طول یک سال گذشته تغییرات چندانی نداشته‌اند اما خوشبختانه در قبال بدهکاران دیات ناشی از حوادث رانندگی باید بگوییم این جمعیت کیفری با روند کاهشی خود امروز به تعداد ۵۸۰ زندانی رسیده‌اند که بیشتر این محبوسان ناشی از دیات جرحی و فوتی هم پرونده‌هایی از گذشته دارند و الا در قبال این افراد از زمان ابلاغ قانون یاد شده در نیمه دوم سال ۹۵ تا به امروز در خصوص کاهش ورودی‌ به زندان توفیقات زیادی حاصل شده است.

افزایش ۲۸ درصدی فروش بیمه‌نامه‌‎های شخص ثالث 

مدیرعامل ستاد دیه کشور طول درمان و افزایش تعرفه‌های پزشکی و درمانی را علت حبس بسیاری از رانندگان مقصر در یک حادثه رانندگی عنوان کرد و افزود: در چهار ماه نخست سال جاری با وجود رشد ۹ درصدی مبلغ حق بیمه صادره از سوی شرکت‌های بیمه از بابت حق بیمه شخص ثالث اما خوشبختانه در این بازه زمانی بیش از ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار بیمه‌نامه با همین عنوان به فروش رسیده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشدی تقریبا ۲۸ درصدی داشته است.

وی یادآور شد: در مدت چهار ماهه نخست امسال با لحاظ رشد پرونده‌‌های مربوط به بیمه‌نامه‌ شخص ثالث تعداد ۲۹۲ هزار ایرانی متضرر در حوادث رانندگی دیده برای گرفتن خسارت‌های وارده به شرکت‌های بیمه‌گر مراجعه داشته‌اند که خسارت پرداختی به این افراد رقمی معادل ۲ هزار میلیارد تومان است. رقمی که اگر زیر چتر حمایتی بیمه قرار نمی‌گرفت قطعا بیشترین نمود آن برای رانندگان مقصر در پشت میله‌های سرد زندان متجلی می‌شد.

آزادی ۱۲۰ زندانی با همکاری صندوق خسارت‌های بدنی

مدیرعامل ستاددیه کشور با اشاره به آزادی ۳۵۰۰ نفری زندانیان جرایم غیرعمد در پنج ماهه سال جاری گفت: آزادی قریب به اتفاق این مددجویان نیازمند به اعتبار کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در جشن‌های گلریزان حاصل شده و البته استخلاص جمع کوچکی از این بدهکاران نیز با همکاری نهادهایی چون بیمه  محقق گردیده است. برای نمونه در این مدت ۱۲۰ مددجوی تحت حمایت ستاددیه با مبلغ بدهی ۹۱ میلیارد و ۳۸۸ میلیون ریال با همیاری صندوق تامین خسارت‌های بدنی از بند حبس رهایی یافته و به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

تلفات رانندگی امسال و پارسال هیچ تفاوتی ندارند 

جولایی حل مشکل تصادفات جاده‌های را فرا سازمانی مطرح کرد و گفت: این که طبق آمار پزشکی قانونی مرگ ۵ هزار و ۳۶۹ ایرانی در چهار ماهه سال جاری با مدت مشابه آن در سال گذشته تنها یک درصد کاهش داشته فقط اظهار تاسف و تالم نمی‌‎طلبد. در عصر ارتباطات و در شرایطی که بسیاری از کشورهای حتی جهان سومی در کنترل آمار تصادفات فوتی و جرحی خودشان، آمار و ارقام را به حداقل ممکن رسانده‌‌اند اما در کشوری با یک سابقه تمدنی هفت هزار ساله و رشد یافته در حال و هوای فرهنگ اسلامی کشته شدن قریب به ۱۱ هزار هموطن در تصادفات تنها ده سال اخیر یک فاجعه ملی است.

وی ادامه داد: هر ساله به دلیل افزایش سفرها شهریور و فروردین ماه طرح‌های ویژه‌ای برای کاهش حداکثری تصادفات برنامه‌ریزی می‌شود اما با گذشت از این ایام مجدد وضعیت به حالت گذشته باز می‌گردد و تمام توجهات به این سمت است و دل‌ها به این خوش که برای نمونه آمار تلفات نسبت به سال قبل این میزان قلیل افزایش داشته است؛ غافل از اینکه کشته شدن یک انسان هم در عصر فعلی و در شرایطی که امکان پیشگیری و کنترل نسبت به رانندگی‌های پر خطر وجود دارد هرگز قابل قبول نیست.

مدیرعامل ستاد دیه با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در این حوزه یادآور شد: معظم‌له در دیدار با فرماندهان و مدیران ناجا در صحبت‌های حکیمانه خود به صراحت همین موضع را پیگیری کرده و بیان می‎فرمایند «من به کشته شدن یک نفر هم راضی نیستم».  این که «هرچند آمار تلفات تصادفات جاده‌ای کاهش یافته است اما آمار تصادفات همچنان بالاست» عین صحبت‌های صریح رهبر معظم انقلاب است که در این جلسه بیان شد. وجود آمارهایی چون ۱۱۴ هزار مصدوم ناشی از تصادفات رانندگی تنها در طول ۴ ماه سال نخست امسال است که آیت‌الله خامنه‌ای را با وجود بسیاری از دغدغه‌ها بر آن می‌دارد که از کشته‌های سفرهای جاده‌ای با عنوان «یکی از غصه‌های همیشگی» خودشان یاد ‌کنند./منبع : ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *