اعتراض مدیر عامل بیمه اتکایی امین به دبیر کل فیر

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

بیست و پنجمین کنفرانس بیمه‌گران آسیا – آفریقا (فیر FAIR) به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی صنعت بیمه، در روز های 17 تا 19 مهرماه 96 در منامه بحرین برگزار می شود.

 

فیر که مخفف فدراسیون بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی کشورهای آسیایی- آفریقایی (The Federation of Afro – Asian Insurance and Reinsurance) است در سپتامبر سال 1964 میلادی (شهریورماه 1343) تأسیس شده و هدفش ترغیب شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی کشورهای آسیایی ـ آفریقایی به تبادل اطلاعات، تخصص و توسعه روابط تجاری با یکدیگر است.

بیمه اتکائی امین به عنوان یکی از اعضای فیر از مدتی پیش دعوتنامه ای مبنی بر حضور در کنفرانس امسال دریافت کرده و به دنبال آن از حدود 3 ماه پیش درخواست دریافت روادید را به دبیرخانه فیر ارسال نموده است اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص رخ نداده است. این در حالی است که بیمه اتکائی امین و سایر شرکتهای بیمه ایرانی در دوره گذشته نیز به دلیل برخورد سیاسی با این مسئله نتوانستند در این کنفرانس حضور یابند.

بر همین اساس، مدیرعامل بیمه اتکائی امین با ارسال نامه ای به دبیر کل فیر ضمن اعلام مراتب اعتراض خود در خصوص عدم صدور روادید برای افراد ایرانی، خواستار برگزاری این رویداد بین المللی در کشورهایی شده که مسائل تجاری و اقتصادی را فدای مناقشات سیاسی نمی کنند.

لازم به ذکر است، مهمترین هدف برگزاری کنفرانس «فیر» گسترش همکاری روابط بیمه‌ای کشورهای عضو آن بوده و روابط تجاری شرکت‌ها را به دور از سیاست دنبال می‌کند که اما متاسفانه فیر در چند سال اخیر با برگزاری کنفرانس سالانه در کشورهای خاص همانند مصر و بحرین عملا سیاست را در امور بیمه ای دخالت داده است.

امید است که با تغییر نگرش مدیران ارشد فیر که اغلب از کشور مصر هستند، شاهد برگزاری جلسات آینده این نهاد بین المللی در کشورهایی باشیم که اقتصاد را از سیاست جدا می کنند./منبع : ریسک نیوز

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *