فعالیت بیمه ها باید به خارج از مرزها گسترش یابد

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

گوینده این جمله جناب آقای دکتر کرباسیان وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی هستند که اخیرا بیان نموده اند.
در همین چند روز اخیر نیز خبری مبنی بر حمایت اتحادیه اروپایی از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی و تبدیل وضعیت ایران از عضو ناظر به عضو دایم این سازمان منتشر گردید.
این دو خبر و خبر دیگری که حمایت جامعه جهانی از توافقنامه بین المللی ,,برجام ,,و تایید مکرر آژانس برپایبند بودن کشورمان به ایفای تعهداتش همگی حکایت از توفیقات روز افزون کشورمان در عرصه جامعه جهانی دارد .
پیوستن کامل ایران به سازمان تجارت جهانی شرایط توسعه صادرات غیر نفتی را بهمراه خواهد داشت.
یکی از خدماتی که در سبد محصولات صادراتی کشور قابلیت صدور به کشورهای منطقه را بطور مستقیم دارد ,همین خدمات بیمه های بازرگانی است که از پتانسیل ارز آوری مناسبی برخوردار است.
از سوی دیگر ,توسعه صادرات غیر نفتی نیاز به حمایت کامل صنعت بیمه از شرکت های تولیدی کشاورزی و صنعتی و بازرگانی دارد.
در شرایط فعلی حمایت های بیمه ای از صادر کنندگان بطورسیستمی صورت نمیپذیرد و این موضوع موجب کم اثر بودن و تحرک پایین صنعت بیمه در عرصه فعالیت های صادراتی گردیده بطوریکه این امراخیرا موجب انتقاد جناب آقای یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق شده است.
صنعت بیمه کشورمان خوشبختانه از حیث توانمندی کارشناسی- دانش فنی و ظرفیت بیمه گری در منطقه خاورمیانه از بالاترین سطح برخوردار است و توانایی حمایت کامل از فعالیت های صادراتی اشخاص حقیقی و حقوقی صادر کننده کالاها و خدمات ایرانی بطور غیر مستقیم و فروش خدمات بیمه به کشورهای منطقه را بطور مستقیم دارد .
پیشنهاد اخیر جناب آقای دکتر کرباسیان به صنعت بیمه در مقطع بسیار مناسبی از رشد مورد انتظار صنعت بیمه مطرح گردیده و با گسترش فعالیت شرکت های بیمه ایرانی در کشورهای منطقه بصورت مستقل و یا سرمایه گذاری های مشترک با شرکت های بیمه آن کشورها علاوه بر ایجاد اشتغال برای تعداد قابل توجه از کارشناسان جوان و مجرب بیمه ای در آن کشورها ,درآمد ارزی بسیار قابل توجه ای بهمراه خواهد داشت.
ثمره دیگر انجام چنین فعالیتی کاهش رقابت ناسالم در بازار بیمه داخل کشور و ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات بیمه گری در آتیه خواهد بود.
صنعت و بازار بیمه کشورمان لیاقت و توانگری حضور در بازارهای بین المللی خصوصا کشورهای منطقه خاورمیانه را دارد و خوشبختانه با شرایط جدید توسعه روابط اقتصادی کشورمان که ناشی ازاجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی واهداف برنامه چشم انداز و قانون برنامه ششم توسعه میباشد ,علی رغم سنگ اندازی های مخالفان پیشرفت و توسعه کشورمان ,با درایت و توانمندی مسولین محترم و دولت دوازدهم انشاالله شاهد حضور قدرتمند شرکت های ایرانی در عرصه صادرات خدمات و کالاها در منطقه و کشورهای آسیایی و اروپایی در سالهای پیش رو خواهیم بود.
از وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی بابت حمایت از بازاربیمه کشور و پیشنهاد رشد فعالیت صادراتی آن جای تشکر و قدردانی دارد.زیرا ایشان در مناسب ترین زمان و شرایط ممکن ,چنین پیشنهاد ارزنده ای را مطرح نموده اند که انشاالله واکنش درخور شرکت های بیمه ایرانی موجب رشد کمی و کیفی خدمات بیمه گری ایرانی در رقابت با شرکت های بیمه کشورهای اروپایی و آسیایی در منطقه در سالهای آتی خواهد شد.
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *