اخبار بیمه

نخستین پلتفرم مشترک بلاک چین برای بخش بیمه دریایی جهان تشکیل شد

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

شرکت‌های بزرگ تجاری بزرگ در جهان دور هم آمدند تا نخستین بیمه بلاک چین دریایی را راه اندازی کنند.

به گزارش ریسک نیوزاز صنعت بیمه و به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، شرکت کشتیرانی “ای پی‌مولر-مرسک” با تشکیلی تیمی‌با شرکت های بین‌المللی نظیر موسسه خدمات حرفه ای “ای‌وای” و شرکت بزرگ بلاک چین “گاردتایم”، نخستین پلتفرم مشترک بلاک چین را برای بخش بیمه دریایی جهان تشکیل دادند.

طبق این گزارش، از دیگر شرکت های بزرگ در این تیم می توان به سازمان صنعت بیمه جهانی “آکورد” و شرکت های معروف و معتبری چون “مایکروسافت”، “ام اس آملین”، “ویلیز تاورز واتسون” و “ایکس ال کاتلین” اشاره کرد.

پیش از این نیز “گروه بین المللی آمریکایی” و شریک خبره و معتبر شرکت “آی بی ام” اولین بیمه بلاک چین چند ملیتی را راه اندازی کرده بودند.

بلاک چین نوعی از دفتر توزیع است که تراکنش های مالی را ارزش گذاری می کند و آنها را مرتبا در بلوک ها به صورت گروهی ذخیره می کند. در واقع بلاک چین نوآوری و تکنولوژی اصلی بیت کوین است و به عنوان معیار تمام تراکنش های مالی در شبکه دیجیتالی پذیرفته می شود. این فناوری در سال گذشته با مبلغ یک میلیارد دلار، بیشترین سرمایه‌ گذاری روی یک فناوری نوظهور را به خود اختصاص داده است.

این سکوی جدید که پس از ۲۰ هفته آزمایش اولیه آغاز به کار کرده، قرار است ارزش ویژه ای به صنعت بیمه بدهد و طبق برنامه ریزی ها از سال ۲۰۱۸ میلادی به طور رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

این سکوی جدید با مشتریان، کارگزاران، بیمه گران و گروه های سوم برای جمع آوری اطلاعات و ریسک ها و آشنایی با قراردادهای بیمه در ارتباط است.

بلاک‌چین نمای کلی یکپارچه از تمام حقایق را به همه شرکت ‌کنندگان ارائه می ‌‌دهد و به شرکت ‌‌کنندگان بر اساس اعتبار آن‌‌ ها دیدگاه انتخابی پیشنهاد می ‌‌دهد. همچنین می ‌‌تواند رویدادها و پرداخت‌‌ ها را در هر کشور مرتبط با سیاست آن، پیگیری و ضبط کند. سطح بالای شفافیت، خطاها و تقلب و نیز نیاز بخش ‌‌ها برای برقراری ارتباط با هر فرد به منظور به اشتراک گذاشتن اطلاعات سیاستی و پرداخت را کاهش می ‌‌دهد.

“ایملی جنیفر” مدیر ریسک عملیاتی قابل بیمه شدن در مجوز استاندارد گفت: فرایندی که به بیمه گر اجازه می دهد تا قراردادهای چند ملیتی را ترتیب دهد، امنیت مبادله و اطمینان قرارداد را در مکان های مختلف فراهم می کند.

 

منبع : ریسک نیوز

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *