اخبار بیمه

توضیحات جباری در خصوص ابطال آیین نامه اجرایی ماده ۳قانون ثالث/توقف اعمال تخفيف ثالث به جريمه ديركرد صندوق

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

مدیر عامل صندوق خسارات بدنی خبر داد: کل مبلغ خسارت پرداختی قبل از سال ٩٣، حدود یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بوده که این رقم در ٣ سال گذشته به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسید که افزایشی ١٦٤ درصدی نسبت به ٤٦ سال گذشته نشان می دهد.

به گزارش ریسک نیوز، علی جباری، مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی  با اعلام این که ظرف ٣ سال گذشته مبلغ خسارت پرداختی از سوی صندوق به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسیده است گفت: پرداختی خسارت صندوق امروز به ٤ میلیارد تومان رسیده است، گفت: مجموع پرداختی ما و شرکت های بیمه نیز به ٣٥ میلیارد تومان بالغ شده است.

جباری ادامه داد : کل مبلغ خسارت پرداختی قبل از سال ٩٣، حدود یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بوده که این رقم در ٣ سال گذشته به ٢ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسید که  افزایشی ١٦٤ درصدی نسبت به ٤٦ سال گذشته نشان می دهد.
وی این را نیز گفت که در سال ٩٥ صندوق به تنهایی یک هزار و ١٠٠ میلیارد تومان خسارت به خسارت دیدگان پرداخت کرده است.

رييس صندوق خسارات بدني طي این  نشست خبري خبر داد:صد در صد ماشين آلات كشاورزي و راهسازي فاقد بيمه نامه هستند.

٣٠٠ميليارد تومان از بند ب وصول شد
جباري در پاسخ به ريسك نيوز در خصوص اعمال تخفيف ثالث به جريمه ديركرد صندوق خبرداد:در ايين نامه١٨ كه اماده تصويب است فرصت هرگونه تخلف در بند ب از شركتهاي بيمه سلب ميشود

مدیر عامل صندوق خسارات بدنی افزود:مبالغ از نمايندگان متخلف وصول شده است.به گفته وي حدود ٣٠٠ميليارد تومان از بند ب وصول كرديم.

وی در ادامه با بیان اینکه تصویب و ابلاغ قانون جدید ثالث تحولی در رشته بیمه ای خودرو ایجاد کرد ازذعان داشت: متاسفانه با وجود گذشت یکسال از ابلاغ و اجرای این قانون هنوز برخی مفاد آن مانند ماده 40 تا 50 آنطور که باید اجرائی نشده است.

جباری البته تصریح کرد که ماده 50 در خصوص صندوق اجرائی شده و نماینده این نهاد در محاکم قضائی حضور پیدا می کند اما در خصوص شرکتهای بیمه این ماده به صورت کامل به اجرا در نیامده است .
فرصت ده روزه جهت توجیه هیات تطبیق مجلس در خصوص ابطال آیین نامه اجرایی ماده ۳قانون ثالث

مدیر عامل صندوق تامین خسارات بدنی در پاسخ به سوال دیگر ریسک نیوز در خصوص ابطال ماده آیین نامه اجرایی ماده ۳ ، حق بیمه بیمه نامه حوادث راننده مسبب حادثه  از سوی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: هیات نطبیق روی این آیین نامه اشکال وارد کرده است این ماده تصریح می کند که  دارنده وسیله نقلیه مکلّف است برای پوشش خسارت های بدنی وارد شده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام، بیمه حوادث اخذ کند…. ، علیهذا هیات تطبیق اعلام داشته که ماده(۴) آیین نامه و تبصره ذیل آن راجع به میزان پوشش خسارات وارده که «مبلغ مندرج در بیمه نامه را مبنای محاسبه و پرداخت توسط بیمه گر می شمارد چون متضمّن پیش بینی طریقی متفاوت با راه کار مصرّح در قانون می باشد مغایر قانون است.

وی ادامه داد: هیات تطبیق ده روز برای اصلاح این ماده به نهادهای ذیربط فرصت داده است در این راستا اگر دستگاههای مربوطه طی این فرصت بتوانند هیات تطبیق را توجیه کنند موضوع حل می شود در غیر این صورت به دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام تبدیل می شود.

رشد 147درصدی خسارت پرداختی صندوقدر 46 سال گذشته
جباری با توضیح این که براساس آمار جهانی در هر ١٠٠ هزار نفر ١٤ نفر بر اثر تصادفات رانندگی فوت می کنند تصریح کرد: این رقم در ایران ٢٥ نفر در هر ١٠٠ هزار نفر است که ٢ برابر میانگین جهانی است.
وی در ادامه با بیان این که در کشور به صورت روزانه ٥٠ نفر در حوادث رانندگی  جان خود را از دست می دهند و ٩٠٠ تن نیز مصدوم می‌شوند، گفت: این آمار از تلفات یک جنگ نیز بالاتر است.
مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صندوق در سه سال گذشته به ٥٣ هزار نفر خسارت پرداخت کرده است که در مقایسه با ٣٦ هزار مورد خسارت پرداختی در ٤٦ سال گذشته ١٤٧ درصد افزایش نشان می دهد.

 

منبع : ریسک نیوز

 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *