فرهنگسازان ایمنی: بیاییم قدرشناس افراد مروج ایمنی باشیم

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در جلسه ای با چند نفر از دوستان در خصوص ,میزان ایمنی در وسایل و لوازم حرارتی و رعایت ایمنی در زمان نصب و استفاده از این وسایل گفتگو میکردیم .
دوستی که از استاد مربیان آموزش نصب و تعمیرات این وسایل هستند در مورد رعایت اخلاق حرفه ای و حقوق مشتریان در نزد تولید کنندگان -وارد کنندگان و تکنسین های بخش خدمات این رشته صنعتی یک مثال عینی بیان نمود که برای مطالعه علاقمندان به این موضوع , به رشته تحریر در آورده شد.
,,درسالهای قبل از یک نصاب آبگرمکن دیواری در خواست میشود برای نصب یک آبگرمکن دیواری در داخل حمام یک منزل مسکونی به آنجا برود.در موقع مراجعه به مکان مورد نظر ,متوجه میشود نصب آبگرمکن در آن مکان با توجه به شرایط ناایمن محیطی ,کاری اشتباه و حادثه آفرین است .لذا نصب آبگرمکن ایمن در این مکان نیاز به انجام تغییراتی دارد که البته مستلزم صرف مخارجی هم برای این تغییرات هست.
موضوع را به مشتری میگوید.
و تاکید میکند ,میتوانید همکار دیگری را برای بازدید یا انجام کار دعوت کنید .
مشتری که گویا دارای مشکل روحی نیز بوده از بیان این نکات ازسوی ایشان برداشت نادرست مینماید و ناراحت میشود و به وی میگوید لحظه ای درنگ کن و بلافاصله در یک غفلت درب حمام را قفل و به دوست نیروی خدماتی میگوید که باید همانطور که خواستم نصب کنی بعد هم بروی !!!!!
ایشان برای دوست بنده تعریف کرده بود که ,مانده بودم چکار کنم !!!!
در یک فرصت ,پسراین مشتری از پشت درب به وی میگوید از پنجره حمام به حیاط خلوت و سپس از روی دیوار حیاط خلوت به خیابان راه دارد شما از آنجا برو و وسایل شما را برایتان به درب مغازه میاورم.
درحین پریدن از دیوار به خیابان ,گشت نیروی انتظامی وی را میبیند و با تصور اینکه وی سارق است دستگیر میکند.شرح ماوقع را برای برادران نیروی انتظامی تعریف میکند.به اتفاق به درب منزل مشتری مراجعه میکنند و ایشان در حضور اهالی منزل و برادران نیروی انتظامی به دقت علت ناایمن بودن نصب آبگرمکن در مکانی که مورد درخواست مشتری بوده را توضیح میدهد و وسایل خود را برمیدارد و خداحافظی میکند!!!!!
وقتی بیان این خاطره از سوی این دوست به پایان رسید در این فکر بودم ,آیا شرکت های صنعتی و یا انجمن های ایمنی و یا سایر موسسات ذیربط بعد از شنیدن خاطرات حرفه ای چنین انسانهای صادق ومروجان گمنام ایمنی ,تاکنون اقدام به تقدیر شایسته از آنان نموده اند؟!!!
بیاییم فرهنگ تقدیر از این فرهنگسازان ایمنی را رواج دهیم .

پیشگامان توسعه سبز دماوند.
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *