بازار بیمه: بازار بیمه کشورمان پیشقراول نقدهاو تحلیل های درون گروهی کارشناسی

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

صنعت و شرکت های بیمه بازرگانی در طی فعالیت بیش از یک قرن در کشورمان ,علی رغم محدودیت ها و فرازو نشیب های اجتماعی ,اقتصادی و موانع پیش رو همواره منشا خدمات ارزشمند و بی نظیر در کشورمان بوده و میباشند.
بر هیچ یک از مسولان محترم و هموطنان شریفمان پوشیده نیست که امروزه مدیریت مالی انواع مخاطرات موجود ,منجمله مدیریت مالی جبران خسارتهای ناشی از تصادفات هرساله هزاران هزار خودروها از سوی شرکت های بیمه بازرگانی یکی از خدمات بی بدیلی است که خانواده های بسیاری را از مخمصه تنگناهای مالی و عواقب مشکلات حقوقی پس از رخداد سوانح نجات داده و میدهد .بسیاری از بنگاهها و اشخاص حقیقی را هر ساله از زیر بار فشارها و عواقب منفی زیانها و پرداخت هزینه های خسارتهای بدنی و مالی پس از وقوع انواع بیماریها و حوادث یاری میدهد و دست در دست هموطنان بیمه گذار ,خسارت دیده ,آنها را از بحرانها نجات میدهد.
نظارت مستمر و پی گیرانه بیمه مرکزی ایران بعنوان مقام ناظر همواره موجب حفظ سلامتی و استحکام هرچه بیشتر اعتبار و اطمینان هموطنان عزیز به صنعت بیمه کشورمان شده و میشود .
شرکت های بیمه پیشقراول در بازار با مدیریت های توانمند و نیز توانایی علمی و فنی ارزنده در حوزه کارشناسی و وجود قریب چهل هزار کارگزار و نمایندگان تحصیل کرده ,تلاش گر ومسلط به امور شغلی, موجب قرار گرفتن بازار بیمه کشورمان از حیث توانایی اجرایی و علمی در مقایسه با سایر رقبا دررتبه اول منطقه خاورمیانه قرار داده است.
که همین موضوع از جمله افتخارات مدیریتی این مجموعه مهم اقتصادی در یکی از بخش های اصلی خدماتی کشورمان محسوب میشود.
در سالهای اخیر مدیران ,کارشناسان و تحلیل گران حوزه خبری و رسانه تخصصی در بازار بیمه با علم بر استحکام پر توان مدیریتی و علمی در درون این بازار بدون هیچ واهمه از هجمه های بد خواهانه اشخاص مغرض اقدام به تحلیل های منطقی و حتی انتقادات منصفانه و سازنده درون گروهی از سبک های مدیریتی و کم و کاستی های این بازار به منظور رشد و اعتلای روز افزون صنعت و بازار بیمه کشورمان نموده اند که جای تقدیر دارد.
اثرات سازنده این اقدامات ,,فرهنگ ساز,,به سرعت در شکل بهبود مستمر و بکارگیری دانش و روش های اجرایی نوگرایانه در صنعت بیمه بازرگانی درحال نمایان شدن است .
از این حیث به مجموع اعضا خانواده بازار بیمه کشورمان جای گفتن تبریک و تهنیت دارد.
نقشی که صنعت بیمه کشورمان در پیاده سازی موفق برنامه چشم انداز و نیز برنامه های توسعه میتواند ایفا نماید کلیدی و تاثیر گذار و بی بدیل در بین همه بخش های اقتصادی کشوراست.
حمایت از طرح های اشتغال زایی و تولیدات ملی و نیز سرمایه گذاریهای مختلف در سطح کشور در ریسک های مالی و غیر مالی ,فقط و فقط در تسلط و دانش بیمه های بازرگانی کشور است. لذاحمایت دولت و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در برداشتن موانع و گلوگاههای پیش پای صنعت بیمه کشورمان موجب افزایش ظرفیت و پتانسیل خدمات رسانی و تولید محصولات جدید بیمه ای و گسترش دامنه و سطح خدمات رسانی این صنعت در کشور خواهد شد.
ورود گسترده تر صنعت بیمه درحوزه تامین توام خدمات بیمه های تشکیل سرمایه و مستمری مادام العمر بهمراه بیمه های درمان پایه و تکمیلی از روز انعقاد قرارداد بیمه تا آخرین روز زندگی عضو یک خانواده تحت پوشش ,نه تنها میتواند باعث کاهش بار مستقیم هزینه های دولت گردد بلکه موجب ارتقا سطح رفاه اجتماعی بیمه گذاران تحت پوشش خواهد شد.
مسلما با شناخت هرچه بیشتر مزایای خدمات و کارکردهای اقتصادی و اجتماعی بیمه های بازرگانی از سوی مردم و مسولین ,شرایط حمایت های بیشتر از این صنعت برای ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات آن فراهم خواهد شد.
نقش تحلیل ها و خبر رسانی و فرهنگ سازی کارشناسان این صنعت ورسانه ها در رسیدن به این مهم غیر قابل انکار است.
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *