اخبار بیمه

شفاف سازی مقام نظارتی در خصوص عدم کاهش کارمزد نمایندگان فروش

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در ایین نامه جدید مبانی محاسبه حق بیمه أحصا شده است درواقع چون بیمه نامه ثالث ٨٠درصد توسط شبکه فروش و ٢٠درصد مستقیم عرضه می شود لذا متوسط هزینه سر بار کارمزد را ۶ درصد در محاسبه حق بیمه در نظر گرفته و این موضوع ربطی به کارمزد پرداختی ندارد و تغییری نکرده است.

 عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی ، در خصوص برخی اظهارات در مورد کاهش کارمزد نمایندگان اظهار داشت: در آئین نامه ۱۸ قانون جدید بیمه شخص ثالث که در هفته جاری در هیات دولت به تصویب رسید، نحوه تعیین نرخ بیمه را از جمله در زمینه هزینه خسارت، هزینه های اداری و همچنین کارمزد نمایندگان تعیین کردیم.
رئیس شورایعالی بیمه توضیح داد که منظور از این تفکیک تعیین اسکلت حق بیمه شخص ثالث بوده است بدین معنا که ۶ درصد از هزینه بیمه نامه شخص ثالث مربوط به کارمزد نمایندگان می شود؛‌این موضوع بدان مفهوم نیست که شرکت های بیمه ۶ درصد کارمزد به نمایندگان بدهند.
همتی تاکید کرد: براساس نرخ مصوب شورایعالی بیمه کارمزد نمایندگان مانند سابق است و تغییری نکرده و ادعای مطرح شده ناشی از اشتباه در برداشت از سوی دوستانه در شبکه نمایندگی بیمه است.
وی تاکید کرد که ۶ درصد اعلام شده تنها معیاری برای تعیین حق بیمه شخص ثالث است و تعدیل نرخ کارمزد نمایندگان در دستور کار نیست.

از سوی دیگر یک مقام مسوول دیگر در بیمه مرکزی در خصوص این برداشت نادرست از کاهش کارمزد اذعان داشت:در ایین نامه جدید مبانی محاسبه حق بیمه أحصا شده است درواقع چون بیمه نامه ثالث ٨٠درصد توسط شبکه فروش و ٢٠درصد مستقیم عرضه می شود لذا متوسط هزینه سر بار  کارمزد را ۶ درصد  در محاسبه حق بیمه در نظر گرفته  و این موضوع ربطی به کارمزد پرداختی ندارد و تغییری نکرده است./منبع: ریسک نیوز

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *