گرامیداشت روز بیمه: تبریک و تهنیت به بیمه مرکزی ایران-پژوهشکده و خانواده بزرگ صنعت بیمه

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

مراسم امسال روز بیمه با کیفیت بالا و تفاوتهای اساسی مباحث با همایش های مشابه سالهای گذشته برگزار شد.
اول : انتخاب ضروری ترین و مهمترین نیاز و عملیات اجرایی مغفول مانده در صنعت بیمه بعنوان موضوع همایش امسال روز بیمه : ,,,مدیریت ریسک ,,,
دوم:حضور مهمانان سخنران در بالاترین سطح تصمیم گیری و از حیث تسلط وصلاحیت

بیمه مرکزی ایران و پژوهشکده بیمه با درایت حرفه ای و درک اصولی از شرایط کنونی اقتصادی ,اجتماعی کشورمان با توجه به اهمیت پیاده سازی مدیریت ریسک و نقش آن در پیشگیری و کاهش آمار حوادث و خسارتها در بخش های مختلف کشور در راستای پیاده سازی این علم نوین در صنعت بیمه امسال به برگزاری این همایش و جلب نظر تمامی ذینفعان بسیار موفق عمل نمودند.
واقعیت اینست که طی چهار دهه گذشته,مدیریت ریسک های مالی و غیر مالی -اعم از مخاطرات مدیریتی و فیزیکی در دنیا به یک فعالیت الزامی و غیر قابل اجتناب در کلیه سازمانها و بنگاهها تبدیل شده است .

در حقیقت سالهاست علم مدیریت ریسک و بیمه های بازرگانی آنچنان بهم چسبیده اند که به دو روی یک سکه در مدیریت مخاطرات تبدیل شده اند که هیچکدام از آنها بدون وجود دیگری قادر به پاسخگویی وتامین خدمات جامع پیشگیری-ایمنی و حداکثر مطلوبیت مورد انتظار مدیران و بیمه گذاران نیستند!!!
بدون اجرای مدیریت ریسک ,خدمات شرکت های بیمه عملا به فعالیت ,,صندوق تک محوری ,, و روش بیمه گری سنتی تبدیل میشود.

حضور وزیر محترم اموراقتصادی و دارایی-وزیر محترم نفت-رییس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی-رییس شورای اسلامی شهر تهران بعنوان سخنرانان اصلی این نشست بر کیفیت برگزاری آن افزود و بیان صریح نظرات و شناخت کمبودها و نقاط ضعف صنعت بیمه در حوزه های مختلف از سوی سخنرانان گلوگاهها و ایستگاههای متوقف کننده و نیازهای اصلاحی صنعت بیمه را عیان نمود.

سخنرانان که از مجرب ترین و با سابقه ترین مدیران کشور هستند کاملا آگاهانه به همایش دعوت گردیده بودند, اشراف جامع بر حوزه مدیریت ریسک و نقش اساسی آن در مدیریت بهینه مخاطرات سازمانی و تبیین ارتباط متقابل این رشته علمی با وظایف و تکالیف صنعت بیمه تسلط داشتند وبر نقش مدیریت ریسک در حیطه مسولیت خویش کاملا آگاه بوده وبا این احاطه به موضوع بر افزایش سطح بازدهی همایش و تبیین دقیق انتظارات میدانی از صنعت بیمه در این حوزه بطور موثر افزوند.

هر یک از سخنرانان مستقلا به تشریح نقش و تاثیرات مدیریت ریسک در حیطه نظارت و کارشناسی خویش پرداختند.

سخنرانان امسال ,برای اولین بار و بدون رعایت تعارفات مرسوم و بدون کمترین تردیدی,آنچنان بی پرده به انتقاد صریح از
صنعت بیمه در زوایای مختلف دست زدند که در طول تاریخ برگزاری این گونه همایش ها درحضور بزرگان- مسولان واهالی صنعت بیمه این رفتار بی سابقه و بی نظیر بود, بطوریکه همه کارشناسان صاحب نظر را کاملا شگفت زده کرد.!!!
سخنرانان بدون رودربایستی و با کنار گذاردن ملاحظات متداول خاص ایرانیان به تشریح نقاط ضعف و بیان انتقادات واضح از نبود برنامه های مدیریت ریسک در شرکت های بیمه – عدم توجه به ضرورت جوانگرایی در مدیریتهای ارشد- فقدان نوگرایی در تولید محصولات بیمه ای,و…در همایش امسال بیمه ایها پرداختند.

البته اینگونه نقدهای صریح و دلسوزانه مسلما به نفع صنعت بیمه کشورمان است و در صورت پندگیری موجب اصلاحات ساختاری و اصلاح رویکردهای مدیریتی و فنی و ارتقا خواهند شد.

خوشبختانه رویکرد مدیریتی حاکم بر بیمه مرکزی ایران به خصوص نگرش شخص رییس کل محترم , جناب آقای دکتر همتی همواره بر استقبال و پذیرش نقدهای منصفانه درون و برون سیستمی واصلاحات اصولی با پند گیری از انتقادات کارشناسی استوار بوده و میباشد.
انگار امسال صنعت بیمه داوطلبان خودش را برای اصلاح نقاط ضعف جوانمردانه در معرض نقد از بیرون قرار داده بود!!!

جای بسی غرور و مباهات برای خانواده بزرگ صنعت بیمه است که همه سخنرانان ضمن بیان انتقادات وارده بر توانمندی های کارشناسی -دانش _ تواناییهای فنی صنعت بیمه کشور تاکید نمودند, و بر این باورند که این صنعت لیاقت پیاده سازی اصول مدیریت ریسک و تامین بالاترین سطح از خدمات مورد انتظار مسولان و بیمه گذاران را دارد .

حضور فعالانه,استقبال و مشارکت شرکت های بیمه از موضوع نشست بارقه امیدی در جهت کسب موفقیت اجرا و پیاده سازی مدیریت ریسک در صنعت بیمه اکنون بوجود آورده است .

برای شروع تحقق برنامه های اجرایی مشاوره مدیریت ریسک در صنعت بیمه نخستین گام بزرگ با موفقیت برداشته شد .

مجددا برگزاری با کیفیت ترین و غنی ترین موضوع همایش ,,روز بیمه,, را به تمامی اعضا خانواده بزرگ صنعت بیمه کشور صمیمانه تبریک و تهنیت عرض مینماید.

پنج شنبه :1396/09/160 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *