جزئیاتی در خصوص تاسیس بیمه تخصصی “باران”

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

از شرکتهای جدیدالورود بیمه ای چه خبر؟ /جزئیاتی در خصوص تاسیس بیمه تخصصی “باران”

طی جلسات موسسین شرکت بیمه تخصصی دانایان با شورای عالی بیمه ، تغییر نام ان به دلیل تشابه با یک شرکت بیمه ای به “باران “در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ریسک نیوز،با تمرکز نهاد نظارت بیمه ای بر توسعه شرکت بیمه  تخصصی ،تقاضا برای تاسیس شرکتهای بیمه تخصصی افزایش یافته است.

در این راستا فعالان بازار سرمایه نیز از تکاپو برای تاسیس شرکت بیمه تخصصی باز نماندند و چندی پیش بود که اخباری مبنی بر ایجاد بیمه تخصصی با نام شرکت بیمه زندگی دانایان منتشر شد.

اما انگونه که از اخبار شنیده می شود ، قرار است این شرکت با تغییر نام مراحل تاسیس خود را کلید زند.

گفته می شود، طی جلسات موسسین این شرکت با شورای عالی بیمه ، تغییر نام ان به دلیل تشابه با یک شرکت بیمه ای به “باران “در دستور کار قرار گرفته است.

ظاهرا تشابه اسمی این شرکت در شرف تاسیس با بیمه دانا سبب شده شورای عالی بیمه از موسسین شرکت بخواهد که نام شرکت را تغییر دهند که تا این لحظه نام شرکت بیمه تخصصی “باران” پیشنهاد شده است.

«بیمه زندگی باران» که ظاهرا قرار است توسط گروهی از فعالیت بازار سرمایه راه اندازی شود با سرمایه 120 میلیارد تومان فعالیت خواهد کرد. موسسین این بیمه را شرکت ساخت(سرمایه ، آب، خاک،توسعه ) با مالکیت 20 درصد سهام ،گروه مدیریت صدرپارس با 15 درصد سهام، شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس با 5 درصد سهام و سایر سهام داران عمده با 40 درصد سهام و سهام داران خرد20 درصد مالکیت سهام تشکیل می دهند.

در این میان شرکت مدیریت صدر پارس و شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس دارای پیوندهایی هستند و از جمله افراد کلیدی در این مجموعه ها حسین عبده تبریزی است.

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *