حذف مالیات بر ارزش افزوده دوباره به اغماء رفت؟

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

خیلی از مدیریت ها باید دو دهه قیل بارنشسته می شدند در حالیکه هنور کماکان ادامه می دهند / ما از صنعت بیمه انتظار پوست اندازی داریم / در حوزه بیمه های بازرگانی باید محصولات جدیدی ارایه شود باید سوال کرد صنعت بیمه چه ابزار جدیدی ارایه کرده در این راستا انتظار تحولات در اجرا ، افشا صورتهای مالی و تحول در منابع انسانی می رود.

به گزارش ریسک نیوز پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در بیست و چهارمین همایش بیمه وتوسعه ضمن انتقادات  به حوزه نظارتی در صنعت بیمه در دوره های گذشته اذعان داشت : وظیفه صنعت بیمه پوشس ریسک است و انتظار بر این است که خود صنعت بیمه دچار ریسک نباشد در حالیکه چالش های صنعت بیمه زیاد است  به گفته وی صحبت های من ناظر بر یک دوره خاص نیست .
وی افزود: صنعت بیمه دچار ریسک است اول باید ریسک صنعت را از  آن رفع کرد.نمونه ان بیمه توسعه است که سم مهلک است.
پور ابراهیمی افزود :  طی سه سال اخیر  طراز تطبیقی صنعت بیمه دچار زیان بوده  و سهم ییمه ایران در این زیان دهی بالاست.

به گفته وی انتظار نمی رود از صنعت بیمه که مسئول پوشش ریسک است  خود دچار ریسک باشد .
رئبس کمیسیون اقتصادی گفت : اگر گزارش گری مالی را بخواهیم اجرا کنیم ایا چالش صنعت بانک برای بیمه هم ایجاد می شود که معتقدم حتما ایجاد می شود پس نباید این مسیر  استمرار یابد .

به گفته وی یعضی از شرکتهای بیمه عملا ورشکسته اند به چه دلیل دارند فعالیت خود را در اقتصاد ایران ادامه می دهند البته خوشبختانه در دوره دکتر همتی نظارت مطلوب تری بر صورتهای مالی اعمال شد.

وی گفت : هدف ما بیان واقعیاتی است که  صنعت بیمه را کمک کنیم در غیر این صورت باید نگران صنعت بیمه باشبم .

به گفته وی خصوصی ساری در صنعت بیمه با وجود سهام عدالت به درستی اجرا نشد.

پور ابراهیمی  تاکید کرد :خیلی از مدیریت ها باید دو دهه قیل بارنشسته می شدند در حالیکه هنور کماکان ادامه می دهند  از صنعت بیمه انتظار پوست اندازی داریم اینکه در حوزه بیمه های بازرگانی باید محصولات جدیدی ارایه شود  انتظار  تحولات در اجرا ،  افشا صورتهای مالی و تحول منابع انسانی از صنعت بیمه می رود.

وی ضمن اشاره به بحث مالیات بر ارزش افزوده اعلام داشت : برخی معتقدند اگر صنعت بیمه را معاف کنیم منافعی که نصیب شرکتهای بیمه می شود کمتر است من خواهش می کنم دکتر همتی همراه با مدیران شرکتهای بیمه بررسی کنند اگر مجموع تصمیم بر این شد که حذف مالیات به افزایش صدوربیمه نامه و کاهش ریسک افتصادی کمک می کند ما موافقیم اما در صورتیکه معافیتهای مالیاتی سبب خالی شدن ظرفیت ها شود خیر و  ما جمعا این نصمیم گیری را در کمیسیون مبنا قرار می دهیم

این گفته های پور ابراهیمی در حالی است که به نظر می رسد مجددا موضوع حذف مالیات بر ارزش افزوده در اابهام قرار گرفت چرا که مدتهاست  بیمه گران بر لزوم خذف مالیات بر ارزش افزوده تامید داشتند.

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *