مدیران شهری بیمه را جدی نگرفتند

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه صنعت بیمه در حادثه پلاسکو حضور جدی نداشت و  پرداخت بیمه ای چندانی با توجه به حجم خسارت نداشتیم اذعان کرد که مدیران شهری بیمه را جدی نگرفتند و صنعت بیمه توسعه جدی پیدا نکرده است . وی اذعان کرد که در حادثه زلزله کرمانشاه صنعت بیمه 130 میلیارد تومان تعهد دارد در حالی که برآورد خسارت ها 1500 میلیارد تومان بود و این نشان می دهد که مدیران شهری و مردم آشنایی عمیقی با این صنعت ندارند

وی با اشاره به اینکه شورای شهر آمادگی توسعه فعالیت های بیمه ای است  و بستر حقوقی را برای توسعه فعالیت های بیمه ای فراهم می کنیم .

وی ادامه داد: بیمه گذاران دنبال شفافیت در قراردادها هستند؛ روش فرس لاس برای خودروهای اتوبوسرانی هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی گفت: در سال ۱۳۷۳ حق بیمه تولیدی حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان در سال بود ولی امروز رقم پرتفوی بیمه ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

هاشمی با اشاره به خدماتی که صنعت بیمه به شهرها ارائه می دهد، گفت: یکی از این خدمات، مسئولیت جامع شهرها و شهرداری هاست که براساس متن آن، چنانچه شهرداری ها خسارتی را به اشخاص حقیقی و حقوقی وارد شود، پرداخت می کند.

رئیس شورای شهر تهران خدمت دیگر شرکت های بیمه را بیمه های مهندسی عنوان کرد و افزود: این بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان ها را در طول سال های آینده مورد نظر قرار می دهد که می تواند برای توسعه شهری بسیار مهم باشد.

هاشمی اظهار داشت: این بیمه نامه عیوب پنهان ساختمان، مصالح نامرغوب و مسائل مربوط به طراحی و غیره را بیمه می کند؛   لازم است تبلیغات بیشتری برای افزایش آگاهی و فراگیر شدن این بیمه نامه انجام شود.

منبع : راز پول

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *