بیمه اتومبیل-بیمه شخص ثالث

دریافت خسارت در صورت اثبات تخلف حادثه ساز از سوی راننده

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

آیا در صورت حادثه منجر به فوت یا جرح در قانون جدید بیمه شخص ثالث در صورت اثبات تخلف حادثه ساز از سوی راننده شرکت های بیمه میتوانند بخشی از خسارت را به شرح ذیل از راننده دریافت کنند؟

ماده۱۴ـ در حوادث رانندگی منجر به جرح يا فوت كه به استناد گزارش كارشناس تصادفات راهنمايی و رانندگی يا پليس راه، ‏علت اصلي وقوع تصادف يكی از تخلفات رانندگی حادثه ساز باشد، بيمه گر مكلف است خسارت زيان ديده را بدون هيچ شرط و اخذ تضمين پرداخت كند و پس از آن مي تواند به شرح زير برای بازيافت به مسبب حادثه مراجعه كند:

الف ـ در اولين حادثه ناشی از تخلف حادثه ساز راننده مسبب در طول مدت بيمه نامه: معادل دو و نيم درصد (2.5%) از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده.

ب ـ در دومين حادثه ناشی از تخلف حادثه ساز راننده مسبب در طول مدت بيمه نامه: معادل پنج درصد(5%) از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده.

پ ـ در سومين حادثه ناشي از تخلف حادثه ساز و حوادث بعد از آن در طول مدت بيمه نامه: معادل ده درصد(10%) از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده.

تبصره ـ مصاديق و عناوين تخلفات رانندگی حادثه ساز به موجب ماده (۷) قانون رسيدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۸ /۱۲ /۱۳۸۹ تعيين می شود.

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *