نوآوری در بیمه: آیا آرزوی نوآوری در بازاربیمه تحقق خواهد یافت (قسمت پنجم و آخر )

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در قسمت چهارم به دلایل علل و موانع نوآوری در شرکت های بیمه بطور اجمال پرداخته شد .

نکته دیگری که لازمست در خصوص علت عدم نوآوری در شرکت های بیمه خصوصی و تازه تاسیس اضافه گردد اینست که در طرح های ,,کسب و کار ,,تاسیس این شرکت ها ,چشم انداز -ماموریت -اهداف-فعالیت ها و استراتژی بازاریابی و روند اجرای عملیات بیمه گری آنها برای چند سال بعد از تاسیس در هنگام اخذ پروانه فعالیت که به بیمه مرکزی ایران ارایه میشود لذا بدین ترتیب از سوی مقام ناظر انتظار از این شرکت های تازه تاسیس اینست که در عملیات بیمه گری بر منوال برنامه ارایه شده و محصولات بیمه ای عنوان شده اقدام نمایند.
و از سوی دیگر بعلت محدودیت سرمایه و امکانات در سالهای ابتدایی فعالیت هر شرکت بیمه ,از بیم بالارفتن ضریب خسارت در پوشش های نوین ,استقبالی از انجام نوآوری در این شرکت ها نمیشود.

در هر حال ,با توجه به همه عوامل مانع و تاثیر گذار منفی,شرکت های بیمه پیشقراول در بازار های صنعتی به این نتیجه رسیدند که مطالعات و بررسی های حوزه نوآوری در محصولات و روشهای اجرایی نوین را برون سپاری کنند.

همانطور که قبلا گفته شد ,این برون سپاری به موسسات ,,استارتاپ,,سپرده شد.

موسسات استارتاپ به لحاظ اینکه بعنوان یک سازمان مستقل بیرون از بدنه شرکت های بیمه هستند و نیز ماموریت و اهداف آنها کاملا مشخص است ,از نقطه صفر تا صد نوآوری در محصول و یا روشهای نوین اجرایی را به انجام میرسانند و در کنار شرکت های بیمه و در همکاری با شبکه کارگزاری و نمایندگی های بیمه ,به بازار سازی و مشتری مداری میپردازند .

غالبا هزینه خدمات استارتاپ ها بسیار معقولانه تر و مناسب تر از انجام اینگونه خدمات بطور مستقیم از سوی شرکت های بیمه میباشد.

در هر حال بازار بیمه کشورمان همچون سایر بازارهای بیمه از توانمندی و لیاقت ارتقا و توسعه خدمات برخوردار است و مسلما در صورت ایجاد همکاری بین شرکت های بیمه با موسسات استارتاپ شاهد تحولات بسیار مثبت به سود بیمه گذاران و شرکت های بیمه خواهیم بود.
برای توسعه روز افزون صنعت بیمه کشور و گسترش دامنه خدمات آن به جامعه بیمه گذاران ,ورود موسسات استار تاپ اکنون به یک ضرورت تبدیل شده است .

در یادداشت های آتی انشاالله سعی خواهد شد روشهای تولید محصولات جدید بیمه ای و نیز طراحی روشهای اجرایی نوین در بازار بیمه کشور توسط استارتاپ ها و نحوه همکاری مشترک این اشخاص با شرکت های بیمه در سلسله یادداشت های پیوستار تقدیم علاقمندان به رشد واعتلای صنعت بیمه کشورمان گردد.

 

دوشنبه:۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *