آیا هرکسی می تواند یک بازاریاب شود؟

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

 بله؛ چون تمام مهارت های لازم برای این حرفه، اکتسابی است. نگران نداشتن زبان چرب و نرم، مهارت مخ زدن و صحبت کردن بدون خطا نباشید، چون باید به شما این مژده را بدهم که اصلا دیگر ویزیتورهای (بازاریاب) خوب با این مهارت ها شناخته نمی شود.
طبق یک تحقیق که در کشور آمریکا بر روی 500 هزار ویزیتورها (بازاریاب) صورت گرفته، پنچ عامل مهم در موفقیت یک ویزیتور (بازاریاب) به شرح زیر است:
1-ایجاد رابطه با مشتری: یک ارتباط سالم و هدفمند با یک سوال ساخته می شود که هر کس می تواند پرسش گر خوبی باشد، بنابراین در اینجا چرب زبانی مورد استفاده نیست، البته در این مورد در قسمت سوالات به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.
2-انگیزه درونی: در واقع داشتن انگیزه درونی به میزان ظرفیت ذهنی شما در رابطه مالی بستگی دارد. ببینید دوستان، شما باید در ابتدا ظرفیت کسب درآمد از طریق ایجاد ارتباط را داشته باشید، وگرنه هرچه در این حرفه کار کنید، موفقیت چندانی کسب نخواهید کرد. در این حرفه چه بخواهید و چه نخواهید، رشد می کنید و ثروتمند می شوید، پس باید انگیزه درونی برای کسب این موارد را در خود بسازید.
3- داشتن نظم و انضباط: شاید کمتر کسی در ایران باور کند که یکی از پنچ عامل موفقیت در ویزیتوری (بازاریابی) نظم و انضباط کاری است، اما این حقیقت دارد؛ چون بازاریابی به داشتن بانک های اطلاعاتی مختلف و منسجم نیازمند است. شما باید بیشتر زمان خود را برای پیگیری یک ارتباط سپری کنید، پس باید منظم باشید تا بدانید دقیقا در کجای کار هستید.
4-توانایی در بستن قرارداد: این موضوع برای تمام افرادی که ویزیتوری (بازاریابی) را شروع می کنند نوعی معضل است. در واقع ما ویزیتورها (بازاریاب ها) از نه شنیدن می ترسیم؛ چون این نه را به خودمان نسبت می دهیم و به همین دلیل قدرت درخواست خرید از مشتری را نداریم.
5-مستقل بودن: یکی از اصلی ترین مشکلات بازاریاب ها عدم توانایی در استقلال فردی نسبت به محصول یا کالای است که ارائه می کنند.و به همین علت عموما پس از نه شنیدن انرژی زیادی از دست می دهند.ولی اگر یاد بگیریم که نقش ما در فرآیند خرید و فروش چگونه باید باشد به راحتی از پس شرایط سخت ابتدای بر می آییم. / دانشکده بیمه های عمر
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *