از یک طرف حق با مشتریست اما فقط 5% از حق!

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

شاید برای اکثر بازاریابان و نمایندگان بیمه پیش آمده باشد وقتی بیمه گزاری جهت اخذ پوشش سرقت مراجعه میکند به او می گوییم محل مورد بیمه باید دارای حفاظ فلزی و دزدگیر و یا دوربین مداربسته باشد تا چنین پوششی از سوی شرکت بیمه شما را تامین کند، بیمه گزار هم با پوزخندی میگوید اگر اینها را داشتم دیگر سراغ بیمه نمی آمدم!
از یک طرف حق با مشتریست اما فقط 5% از حق!
برخی از بیمه گزاران انتظار دارند خطرات و مواردی که تشخیص حق از باطل وجود ندارد و اثبات وقوع خطر عمدی از غیر عمد به درستی مشخص نیست و سوءاستفاده درآن به راحتی انجام میگیرد توسط شرکت های بیمه براحتی و بدون هیچ شرطی در شرایط خصوصی پوشش بگیرد! در صورت عدم پذیرش از سوی شرکتهای بیمه ، بیمه گزارمیگوید شما بیمه ای ها زرنگید! گاهی هم میگویند کلاهبردارید !!!!!
که این خود نشاندهنده کمرنگ بودن فرهنگ بیمه ای مردم ماست!
مردم فکر میکنند چیزی را که احتمال وقوع خطر درآن ۹۵% است را باید بیمه کرد، وقتی میگویی برو اول تعمیرش کن تا بیمه کنم تا بدانم ارزش حفظ اموالت برایت از خسارت گرفتن از بیمه مهم تر است ، میخندد!!!
متاسفانه اغلب مردم کشور ما مقاومت عجیبی در قبال قانونمند بودن دارند.

درسال ۱۸۵۴ گروهی از اعضای سازمان مصرف کنندگان دیگ بخار منچستر دریافتند در کنار بازرسی و استخدام کارشناسان زبده و متخصص که بطور مرتب به دیگهای بخار سرکشی میکردند و خطر انفجار را تخمین میزدنند و درکنار حفاظت های برنامه ریزی شده و نگهداری از دیگهای بخار تشخیص دادند در کنار همه این بازرسی ها و حفاظت و نگهداری از دیگهای بخار همراه داشتن پوشش بیمه ای درکنار آنها نیز ترکیب خوبی برای حمایت از مالکان و استفادکنندگان دیگ بخار است! صحبت از ۱۶۳ سال قبل است!!!! متاسفانه در ایران صاحبان صنایع در قبال پوشش مجزای انفجار دیگهای بخار یا مرددند یا خطری مسخره بنظر میرسد و یا تمایل دارند دیگهای فرسوده را تحت پوشش درآورند که اگر شرطی برای چنین تامینی از سوی بیمه گر گذارده شود آن را بهانه یا زرنگی شرکت بیمه میدانند! / بیمه گر
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *