بیمه و خدمات پزشکی زائران اربعین رایگان می شود

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بر اساس مصوبه «ستاد دائمی اربعین» به منظور کاهش مدت زمان توقف زائران در مرزهای کشور ، هزینه خدمات بیمه ای کلیه زائران ایام اربعین توسط سازمان حج و زیارت پرداخت می گردد و با هماهنگی صورت گرفته با مسئولین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، هزینه ای بابت خدمات پزشکی از زائران ایام اربعین دریافت نخواهد شد و همچنین بر اساس توافق بعمل آمده ، دریافت عوارض ورودی در مرز مهران و منطقه آزاد اروند از زائران ایام اربعین حذف خواهد شد.

رئیس سازمان حج وزیارت گفت: بر اساس تصمیم اخذ شده در آخرین جلسه ستاد دائمی اربعین، هزینه خدمات بیمه ای تمامی زائران ایام اربعین توسط سازمان حج و زیارت پرداخت می شود و با هماهنگی های صورت گرفته با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هیچ وجهی بابت خدمات پزشکی از زائران ایام اربعین دریافت نخواهد شد.

وی در این باره ادامه داد: با توافق بعمل آمده، عوارض دریافتی از زائران در مرز مهران و منطقه آزاد اروند نیز در ایام اربعین حسینی(ع) حذف می شود و بدین ترتیب توقف زائران در مرزها به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان حج در خصوص برنامه ریزی برای ساماندهی زائران اربعین گفت:  امسال برنامه ما این است که ساماندهی زائران اربعین در شهرهای محل اقامت آنان انجام شود و زائران بر اساس برنامه زمان بندی شده در مرزها حضور پیدا کنند و بدین ترتیب از شلوغی و ازدحام در مرزها جلوگیری بعمل آید و شرکت شمسا و دفاتر مرکزی کارگزاران در استان ها بخش اعظمی از این ساماندهی را عهده دار خواهند شد.

وی در خاتمه سخنانش به حضور خود جوش مردم در همایش عظیم اربعین در کربلای معلی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری و هماهنگی با کلیه دستگاه ها شاهد نظم و انسجام بیشتری در اعزام زائران اربعین به عتبات باشیم.

ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *