دولت در تامین بیمه شخص ثالث مشاغل کمک میکند

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در پایان مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن ,سال جاری ۱۳۹۶سخنران امسال جناب آقای دکتر روحانی رییس محترم جمهوری در بخشی از سخنانشان به برنامه های اشتغال زایی و حمایت های دولت از کارآفرینان و خود اشتغالان پرداختند.

خوشبختانه در بخشی از سخنانشان به دو نوع حمایت از بنگاههای نوپای اقتصادی در سال ۱۳۹۷ اشاره نمودند .

۱-کمک در تامین بیمه شخص ثالث مشاغل نوپا

۲-کمک ماهانه سیصد هزار تومان به کارفرمایان مشاغل برای هر کارگری که در سال آتی جذب نمایند برای مدت یکسال

هر دو نوع کمکی که مطرح گردیده مسلما تاثیر مثبت و موثر در میزان رشد اشتغال زایی دارد .

بعنوان یک هموطن مطالعه کننده و پی گیر موضوعات بازار بیمه ,نمیتوانم مراتب خوشحالی خویش را از توجه بالاترین مقام اجرایی کشور به نقش اساسی که صنعت بیمه بازرگانی میتواند در کشور ایفا نماید پنهان کنم .

بالاخره از اینکه ,دولت محترم دوره دوازدهم به تاثیر گذاری و اهمیت ,,صنعت بیمه های بازرگانی ,, در توسعه اشتغال و تولید ملی اشاره نمودند نشان میدهد پیامهای متوالی و مکرر کارشناسان بیمه های بازرگانی مورد توجه دولت قرار گرفته است .

اقدام دولت در زمینه دعوت از شرکت های بیمه در مشارکت از حوزه اشتغال زایی و بنگاههای اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار قابل تقدیر و تشکر است .

بارها و بارها نوشته و گفته شده که یکی از بازوان اصلی توسعه اقتصادی کشورها صنعت بیمه بازرگانی بوده و میباشد.
حضور توانمند صنعت بیمه در یاری دولت ها و انتقال ریسک های مشهود و نامشهود از بخش های صنایع-
کشاورزی -خدمات و حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان بخصوص در بنگاههای خرد ,کوچک و متوسط مشخصا در خدمات مدیریت و مشاوره ریسک به مدیران و کارشناسان بخش خصوصی و تعاونی در تمام دنیا ,عامل کاهش ضریب خسارتها و افزایش سطح احتمال موفقیت برنامه های اقتصادی دولت ها میگردد.

از دولت محترم و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اکنون که به اهمیت حمایت صنعت بیمه بازرگانی در اهداف و در مفاد برنامه ششم توسعه استحضار دارند و خبر میدهند, کارشناسان صنعت بیمه کشورانتظار حمایت بیشتر برای ارتقا سطح توانگری و توانمند سازی بازار بیمه با حذف عوارض گوناگون و مالیات ارزش افزوده بسته شده به محصولات حمایتی و خدمات پشتیبانی از آحاد جامعه بیمه گذاران را از مدیران تصمیم گیر کشور به منظور کاهش بهای تمام شده انواع خدمات بیمه و بالا رفتن کشش بازار و بازدهی مطلوب و رشد ضریب نفوذ بیمه بر اساس نرخ پیش بینی شده قانون برنامه ششم توسعه را دارند .

مسلما اگر به صنعت بیمه در رفع موانع عنوان شده پیش پای آن کمک شود و نسبت به اصلاح ساختار ,مقررات و تغییر رویکردهای موجود یاری گردد بدون شک موفقیت دولت در رسیدن به اهداف استراتژیک اقتصادی با کمترین احتمال ریسک های بازدارنده محقق
و اثرات مثبت این اقدامات در سالهای آتی بارز خواهد شد.

یکشنبه :۲۲ /۱۱ /۱۳۹۶
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *