تعریف کلوز های اختیاری بیمه مسئولیت مدنی(2)

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

کلوز حوادث ناشی از استفاده وسایل نقلیه موتوری:

این کلوز تنها حوادثی را که در اثر استفاده از وسایل نقلیه موتوری و در داخل کارگاه اتفاق افتاده باشد تحت پوشش قرار می­‌دهد. خسارت وارد شده مشروط بر اینکه بیمه‌­گذار حق بیمه اضافی مربوط به این پوشش را پرداخت کرده باشد با رعایت موارد زیر جبران خواهد شد:

  • مشخص بودن حداکثر تعهد بیمه­‌گر در طول مدت بیمه نامه.
  • در صورتی‌که وسیله نقلیه عامل حادثه متعلق به بیمه گذار یا در اختیار وی، دارای بیمه نامه شخص ثالث باشد، بیمه­‌گر متعهد به جبران خسارت مازاد بر پوشش بیمه­‌نامه شخص ثالث می­‌باشد در غیر این صورت، جبران تمام خسارت در تعهد بیمه گر است.
  • در صورتی‌که وسیله نقلیه عامل حادثه متعلق به بیمه گذار یا در اختیار وی نباشد پس از پرداخت خسارت توسط بیمه­‌گر کلیه حقوق بیمه­‌گذار و زیان‌­دیده در قبال مقصر حادثه به بیمه‌­گر منتقل می­‌گردد. بیمه گذار موظف است از هر عملی که دعوی بیمه­‌گر را علیه مسئول خسارت دچار اشکال می­‌نماید خودداری کند.

 

 

 

کلوز مسئولیت مدنی پیمانکاران فرعی:

به موجب این الحاقیه و با رعایت شرایط بیمه نامه (مشروط به پرداخت حق بیمه اضافی) مسئولیت پیمانکاران فرعی که اجرای بخش هایی از پروژه را برعهده دارند برای صدمات جسمی کارکنان بیمه می­گردند. این کلوز در فعالیت های ساختمانی اجباری است. اگر بیمه­‌نامه با نام صادر گردد نمی توان این کلوز را برای این بیمه نامه انتخاب کرد اگر بیمه­‌گذار بخواهد فقط کارگر پیمانکار اصلی را بیمه نماید باید بیمه نامه را با نام صادر نمود و گرنه این کلوز بایستی خریداری شود 

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 

این مطلب رو هم از دست ندید: 

بیمه از نظر فقه اسلامی

 




0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *