بیمه: راه جدید اخذ ویزای انگلیس در صنعت بیمه را بشناسید! / ماجرای سفر نا فرجام بیمه گران به لویدز چه بود؟

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تب و تاب سفرهای خارجی پس از برجام آنچنان مدیران بازار های مالی در کشور را در نوردیده که گویا اخذ ویزای یک کشور اروپائی تبدیل به یک شاخص رقابتی در میان مدیران شده است.

چندی پیش بود که خبری مبنی بر سفر بیمه گران ایرانی به لندن برای شرکت در کلاسهای اموزشی و بازدید از ساختمان مشهور لویدر شنیده و گفته شد که  موسسه ای با نام  bridge fellows برای بیمه گران ایرانی یک کنفرانس در لویدز برگزار می کند.

گفته می شود ،  پژوهشکده بیمه نیز در خصوص برگزاری این کنفرانس به نتیجه ای نرسیده است ، ضمن اینکه بیمه مرکزی نیز چندان در جریان برگزاری این دوره اموزشی و محتوای آن نبوده است.

یک مقام مسئول در پژوهشکده بیمه به خبرنگار ما گفت: مدیران این موسسه با ما تماسی داشتند اما در نهایت نتیجه ای حاصل نشد چرا که با در نظر گرفتن تمامی ملاحظات و فاکتورهای مختلف به این نتیجه رسیدیم که اولا قیمت بالائی برای این کلاسها در نظر گرفته شده که با وجود شرایط اقتصادی فعلی بهینه به نظر نمی رسد دوما  با بررسی کلاسهای اموزشی اعلام شده توسط این موسسه مشخص شد که دانش داخلی مدیران و کارشناسان ایرانی توانائی برگزاری این کلاسها را در داخل دارد.

گفتنی است ، قرار بود این سمینار با بازدیدی از ساختمان لویدز در روز اول آغاز و  در خصوص ساختار لویدز ،توان مالی  و دسترسی بین المللی، پاره ای  اطلاعات به شرکت کنندگان ارایه شود.

برگزاری کلاس های مختلف کسب و کار نیز از دیگر برنامه های این کنفرانس اعلام شد .

لازم بذکر است ، یکی از شرکتهای بیمه خصوصی با این موسسه تماس گرفته و خواستار ارایه پاره ای اطلاعات در خصوص اعتبار کلاس ها ، مشخصات مدرسان ، محتویات دوره های اموزشی ، میزان سوابق بیمه ای متقاضیان و میزان تسلط بر زبان انگلیسی بیمه گران ایرانی شده که گویا نتیجه پیگیری های این شرکت بیمه خصوصی به سرانجام نرسیده است.

اما ماجرا از چه قرار است؟

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی موسسه مذکور قرار بود این کنفرانس در اواخر ژانویه برگزار شود اما گویا بخت با مدیران بیمه ای  یار نبود و برخی مسایل مختلف سبب شد لویدز با برگزاری این کلاسها در ان زمان موافقت نکند ، مراجعه به سایت لویدز نیز نشان می دهد هیچ اثری از برنامه های زمان بندی این کنفرانس وجود ندارد.

اما اخبار حاکی از ان است که برخی مدیران بیمه ای دولتی و غیر دولتی که در این کنفرانس ثبت نام کرده بودند و موفق به اخذ ویزای انگلیس شدند طی روزهای گذشته به لندن سفر کردند اما در این سفر خبری از کلاس و آموزش طبق برنامه های زمان بندی نبوده و گویا به بازدیدی  از ساختمان لویدز و چارتر محدود شده است.
دو روایت متناقض

پبگیری ها نشان داد برخی مدیران بیمه ای  به لندن سفر کرده اند در این راستا خبرنگار ریسک نیوز تماسی با یکی از شرکتهای بیمه حاصل کرد .

یکی از این مدیران در این گفتگو ضمن انتقاد از موسسه کارگزار در خصوص مدیریت این سفر  اذعان داشت: در حالیکه ویزا صادر شد اما لویدز بنابر دلایلی برنامه اموزشی اش را کنسل کرد اما چون ویزا صادر شده بود این سفر انجام شد که متاسفانه فقط محدود به بازدید از ساختمان لویدز بوده است.

به گفته وی ما از شرکت برگزار کننده این کنفرانس به شدت انتقاد داریم زیرا بر خلاف برنامه های اعلامی در حالیکه مدیران هزینه کنفرانس را پرداخت کرده بودند اما کلاس اموزشی برگزار نشد.

این مدیر بیمه ای به ریسک نیوز گفت: برخی اخبار حاکی است ، افرادی که طی این سالها انحصار ارتباط با لویدز را در دست داشته اند برای برگزاری این کنفرانس سنگ اندازی کرده اند.

این گزارش می افزاید ، برای روشن ماجرا خبرنگار ما با مدیر هماهنگی این کنفرانس تماس گرفت اما وی اذعان داشت که این کنفرانس به خوبی و خوشی طی روزهای گذشته برگزار شده و هیچ خللی هم در کار وارد نشده است!

تب و تاب اخذ ویزای انگلیس برای هیچ
تجربه برگزاری این سفر نافرجام  این سوالات را ایجاد می کند که بازخورد این سفر چه بود و چه دانشی به بیمه گران منتقل شد؟

سفری که با هزینه از بیت المال در شرکتهای بیمه دولتی و سهامداران در شرکتهای بیمه خصوصی صرف می شود چه اثرگذاری برای صنعت بیمه به دنبال داشته است؟

اما به نظر می رسد ماجرای  این کنفرانس باید درس عبرتی برای صنعت بیمه باشد تا در صورت ارایه پیشنهاداتی ازین دست،تمامی فاکتورها ،ملاحظات و مزایای دوره های اموزشی را بسنجند و هدف انها پیش از هرچیزی کسب تجربه باشد تا عزم سفر.

البته این رسانه آمادگی دارد تا در صورتیکه  شرکتهای بیمه و شرکت کنندگان این رویداد ، تجاربی را از این سفر در خصوص انتقال دانش و تجربه و اخذ علوم وفنون نوین و بروز جهانی کسب کرده اند ، منتشر و در اختیار مخاطبان قرار دهد./ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *