تاریخچه HSE

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

 HSEچیست؟

کلمه HSE از حروف اول کلمات  Health(سلامت)، Safety(ایمنی) و  Enviroment(محیط زیست)  تشکیل شده است. به طور کلی  HSE شامل قوانین، مقررات و فرآیندهایی که جهت ایمنی کارگران و پیمانکاران در محیط کار، آتش نشانی، حفاظت از محیط زیست و همچنین حفاظت از محیط پیرامون در برابر خطرات است.

یک محیط کاری ایمن، بدون خطرات و حوادث با استفاده از سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی(HSE)  می تواند در سراسر کشور پیاده سازی شود؛ چیزی که در این رابطه بسیار حائز اهمیت است، آموزش کارکنان در مورد بهداشت و ایمنی مطابق با استانداردهای HSE است.

 تاریخچه HSE

بحث بهداشت و ایمنی و محیط زیست از زمان انقلاب صنعتی مطرح شد در آن زمان کارگران بسیاری به دلیل شرایط کاری نامناسب بر اثر حادثه، بیماری و .. جان خود را از دست میدادند، همچنین در آن زمان ارتباط بین بیماری و وقوع حادثه کشف گردید و در سال  ۱۹۷۰میلادی قانونی جهت حمایت از حقوق کارگران و کارمندان تصویب شد تحت این عنوان که کارفرما مکلف است، تمام خطرات ناشی از کار را برای کارگران خود شرح داده تا آن ها بدانند در چه محیطی کار میکنند.

تاریخچه HSE  در ایران

تاریخچه HSE در ایران به سال ۱۳۵۳ شمسی برمیگردد در آن زمان طبق بند ۲۶ قانون، شرکت ملی نفت ایران را مكلف مي كند در جريان عمليات مربوط به هر قرار داد ، دقت و مراقبت كامل را جهت حفظ منابع ثروت طبيعي و همچنين جلوگيري از آلودگي محيط (هوا آب زمين)به عمل آورد .

 پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *