آیا 22 اردیبهشت هر آنچه بیمه گران رشتند ، پنبه می شود؟

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

در سال گذشته رفت و آمدهای خارجی بیمه گران ایرانی با اروپائی ها و ایجاد مذاکره برای انعقاد قرارداد بسیار افزایش یافت تا جائی که میان مدیران بیمه ایرانی بر سر رفتن به خارج و تعامل با بیمه گران خارجی رقابتی تنگاتنگ در گرفت؛ مراجعه ای به وب سایتهای شرکتهای بیمه ، نشان از عکسهای یادگاری می دهد که مدیران عامل ایرانی با بیمه گران اروپائی ثبت کرده اند.

به گزارش ریسک نیوز، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز 12 می (22 اردیبهشت‌ماه) درباره سرنوشت توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) تصمیم خود را اعلام کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به سوالی درباره احتمال خروج ترامپ از توافق هسته‌ای این امر را بعید ندانسته است.

سناتور باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مصاحبه شبکه خبری سی بی اس نیوز گفت: توافق ایران موضوع دیگری خواهد بود که در ماه می مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اکنون اینگونه احساس نمی‌شود که قابل تمدید باشد. تصور می‌کنم ترامپ احتمالا آن را تمدید نخواهد کرد مگر اینکه ما با شرکای اروپایی بر سر یک چارچوب به اتفاق نظر برسیم. و حس می‌کنم آنها به این همگرایی نمی رسند. ممکن است این رویه دو هفته مانده به تاریخ ضرب الاجل 12 می (22 اردیبهشت) تغییر کند اما فعلا کاری انجام نداده اند.

کورکر در پاسخ به این سوال مجری سی بی اس نیوز مبنی بر اینکه “آیا تصور می کنید رئیس جمهور ترامپ از توافق با ایران در تاریخ 12 می خارج خواهد شد؟” گفت: بله. بله.

به گزارش ریسک نیوز،خروج ترامپ از برجام بدون شک در نحوه ارتباط کشورهای اروپائی در مراودات مالی اعم از بانکی و بیمه ای بر ایران بی تاثیر نخواهد بود.

در سال گذشته رفت و امدهای خارجی بیمه گران ایرانی با اروپائی ها و ایجاد مذاکره برای انعقاد قرارداد بسیار افزایش یافت تا جائی که میان مدیران بیمه ایرانی بر سر رفتن به خارج و تعامل با بیمه گران خارجی رقابتی تنگاتنگ در گرفت؛ مراجعه ای به وب سایتهای شرکتهای بیمه ، نشان از عکسهای یادگاری می دهد که مدیران عامل ایرانی با بیمه گران اروپائی ثبت کرده اند.

اگرچه که برخی مدیران عامل شرکتهای بیمه صراحتا اذعان داشتند که این امد و شد ها به هیچ نتیجه عملیاتی منتهی نگشته است.

همین چندی پیش بود که مدیر بیمه اتکائی امین در گفتگو با یکی از رسانه ها این امدو شد ها را بی نتیجه دانست و اذعان کرد که هنوز هیچ کدام از این سفرهای خارجی به نتیجه عملی نرسیده است.

اما به نظر می رسد در حالیکه تب و تاب سفرهای خارجی هنوز در مدیران بیمه ای ایرانی فروکش نکرده اما  با شرایط فعلی جهان بین الملل از یک سو و احتمال خروج ترامپ از برجام و تصمیم نهائی اش در 22 اردیبهشت نگرانی های شدیدی در میان مدیران مالی شرکتهای بازرگانی ایرانی ایجاد شده است.

مدیر اتکائی یکی از شرکتهای بیمه در گفتگو با ریسک نیوز اذعان داشت پس از پیگیری های فراوان موفق به انعقاد یک قرار داد با اسکور فرانسه شدیم اما در صورت خروج ترامپ از برجام و عملا نظر وی در 12 می سال جاری ، این نگرانی در شرکتهای بیمه ایجاد شده که فراردادها به سرانجام نرسد.

گفتنی است  اخذ پوشش اتکایی به‌صورت قرارداد اتکایی مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیز (Catastrophe Excess of Loss Treaty) از جمله پوشش هائی است که در قردادهای اتکائی لحاظ می گردد اما با توجه به شرایط فعلی و موعد 12 می ، نگرانی برای بی نتیجه ماندن قرارداد ها افزایش یافته است.

گفتنی است، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز 12 می (22 اردیبهشت‌ماه) درباره سرنوشت توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) تصمیم خود را اعلام کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این موعد، بایستی نظر خود را درباره اینکه آیا عمل به برجام و رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران در راستای منافع امنیت ملی آمریکا هست یا خیر تصمیم‌گیری کند. در صورتی که ترامپ رفع تحریم‌ها را در راستای منافع کشورش تشخیص دهد و تحریم‌ها را برای یک دوره 120روزه دیگر تمدید کند، آمریکا در برجام خواهد ماند و در غیر این صورت، از آن خارج خواهد شد./ریسک نیوز

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *