وضعیت تدوین گزارش مالی بانک و بیمه ها بر اساس استاندارهای IFRS از زبان معاون بورس

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

معاون شرکت بورس در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز در مورد آخرین وضعیت ناشر سهام داده گستر عصر نوین گفت:«طی مدتی که از توقف نماد معاملاتی “های وب” سپری می‌شود پیام‌های تهدید آمیز و دشنام‌های بسیاری دریافت کرده‌ام در حالی که هیچ نقشی در این قضیه ندارم.»

روح الله حسینی مقدم با تاکید بر لزوم نقد شوندگی سهام در بازار سرمایه برای همه سهامداران،در مورد عرضه‌های جدید شرکت بورس نیز گفت: امسال ۱۲ عرضه اولیه در بورس تهران خواهیم داشت و اگر شرایط بازار خوب باشد، عرضه‌های دیگری نیز صورت خواهد گرفت.

وی در مورد نمادهای تعلیقی مثل بانک پاسارگاد و کنتور سازی توضیح داد : نمادهای که قبل از دستورالعمل جدید توقف و بازگشایی نمادها تعلیق شده‌اند، در سازمان بورس پیگیری می‌شود از جمله نماد بانک پاسارگاد و کنتور سازی اما در مورد سایر نمادها نیز سعی بر آن بوده است که در حداقل زمان ممکن بازگشایی شوند.

به گفته این مقام مسئول شرکت‌های بورسی در حالی باید گزارش‌های ماهانه ارائه می‌دادند که تاکنون حدود ۳۰۰ شرکت این گزارش‌ها را ارائه داده‌اند. از میان این ناشران حدود ۸۰ درصد شرکت‌ها به موقع گزارش عملکردی ماهانه خود را به بازار ارائه داده‌اند و حدود ۲۵ شرکت نیز هنوز این گزارش‌ها را به دلیل تعطیلات نوروزی هنوز به بازار ارائه نکرده‌اند.

حسینی مقدم در مورد شرکت‌هایی که بر اساس استانداردهای حسابداری IFRS صورت‌های مالی خود را تهیه کرده‌اند نیز گفت: حدود ۶۰ شرکت در بورس و فرابورس بر اساس بخشنامه سازمان بورس، گزارش‌های مالی خود را بر اساس استاندارهای IFRS تدوین کرده اند و این در حالی است که شرکت‌های بیمه‌ای، بانکی و شرکت‌هایی که سرمایه آنها از هزار میلیارد تومان بیشتر است ملزم به ارائه صورت‌های مالی بر اساس این استانداردهای بین المللی هستند که البته بسیاری از شرکت‌ها هنوز این گزارش‌ها را ارائه نکرده‌اند./ریسک نیوز

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *