تشکر کارشناسان صنعت بیمه از پیشنهاد جناب آقای دکتر طهماسب مظاهری

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

در اواخر همین هفته ,جناب آقای دکتر طهماسب مظاهری رییس کل اسبق بانک مرکزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی در مصاحبه با ریسک نیوز به جناب آقای دکتر همتی ،رییس کل بیمه مرکزی ایران توصیه نموده اند که :
,,لطفا به چین نروید ،زیرا با تغییر مدیریت در راس صنعت بیمه ساماندهی مجدد زمانبر خواهد بود.,,

واقعیت اینست که این توصیه واقعبینانه و منطقی آقای دکتر مظاهری ،پیشنهاد ،انتظار و خواسته قلبی اکثر کارشناسان صنعت بیمه و مدیران مجرب و کارآزموده بخش های مختلف سازمانی در ایران است .

صنعت بیمه بعنوان یکی از سه ضلع اصلی ستون اقتصادی کشور و حامی دو سیستم دیگر ،در این برهه مهم از تحولات سیاسی و اقتصادی که همزمان با خروج آمریکا از توافق نامه بین المللی برجام گردیده نیازمند به تداوم حضور مدیریت ارشدی دارد که از دانش و تجربه کارآمد و تسلط جامع بر سکانداری صنعت بیمه برخوردار باشد.

در خبرهای منتشر شده از سوی ,,ریسک نیوز ,,دیده شد که در گزارش وزارت خزانه داری آمریکا ،مجددا به تحریم های صنعت بیمه کشورمان در حوزه بیمه های اتکایی و باشگاههای P&I اشاره شده است .

با این نوع تحریم بیمه ای ،طراحان آن قطعا بدنبال فلج کردن اقتصاد بخش صادرات نفت و گاز کشور هستند .وگرنه دایره این تحریم بیمه ای به علت سطح توانگری و دانش مبسوط صنعت بیمه بازرگانی کشورمان نمیتواند کوچکترین خللی به عملیات بیمه ای داخلی کشور وارد نماید .

در مورد تامین پوشش های ریسک های عوامل طبیعی باشدت و حجم بالای خسارت احتمالی و ریسک هایی که احتمال رخدادن در سطح (MEI)حداکثر قابل تخمین ،در صنایع سرمایه سنگین در طول سالهای اخیر و اعمال تحریم های هسته ای ،بیمه مرکزی ایران و شرکت های بیمه با درایت و دانش توانمند توانستند اینگونه ریسک ها را با تسلط کامل مدیریت و از بیمه گذاران هموطن و سرمایه های ملی حمایت نمایند .

اکنون با شرایط جدید ایجاد شده در توافق نامه بین المللی برجام ،انشاالله با درایت و تدبیر منطقی دولت محترم تصمیمات شایسته برای هدایت سکان اقتصاد کشور عزیزمان گرفته خواهد شد و همچون سالهای جنگ تحمیلی که مردم ایران با توکل به عنایات خداوند متعال و وحدت و همدلی ملی توانستند یکه و تنها بدون حمایت سایر کشورها با رشادتهای رزمندگان و ایثار شهدای عزیز و وحدت ملی و اندیشه مدیران لایق و با بصیرت و دور اندیش کشور سربلند از بوته آزمایش بیرون آیند ،بار دیگر حقانیت و عقلانیت کشورمان در رعایت تعهدات و قراردادهای بین المللی و مدیریت موفق اقتصادی کشور به اثبات میرسد .

در این برهه حساس صنعت بیمه کشور نیازمند وجود مدیری توانمند و دارای تسلط و احاطه کافی بر اقتصاد کشور و الزامات آن دارد .

شخصیت علمی و اعتبار شخصیتی جناب دکتر همتی وحسن اعتبار و شهرت ایشان در نزد مدیران کشور و مدیران صنعت بیمه در سطح بین المللی و انتخاب چند ساله ایشان به عنوان دبیر کل اتحادیه بیمه گران اتکایی آسیا ،کمک فراوان و موثری به حفظ توانگری و اعتبار صنعت بیمه کشور در داخل و خارج از کشور در این زمان حساس که کشورمان بیش از پیش نیازمند هوشمندی مدیریتی دارد مینماید .

از دولت محترم و از وزارت امور اقتصاد و دارایی درخواست میگردد به توصیه جناب آقای مظاهری عنایت و با ایجاد شرایط تداوم حضور جناب آقای دکتر همتی ،توانمندی صنعت بیمه کشور برای هدایت موثرتر و خدمتگزاری به بیمه گذاران شایسته هموطن و حفظ توانمندی اقتصاد کشور همچنان تداوم یابد .

پنج شنبه :۲۰ /۲ /۱۳۹۷

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 

بازگشت به صفحه 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *