گلايه هاي بيمارستانهاي خصوصي از بيمه هاي تجاري

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

رقمي بالغ بر ١٨٠ ميليارد تومان مربوط به إسناد ثبت شده تبادلي بيمه هاي تجاري به بيمارستانهاي خصوصي در استان تهران بدهكارند كه البته اين رقم شامل اسناد تبادلي نمي شود.

زالي رييس سابق سازمان  نظام پزشكي، در خصوص بدهي بيمه هاي تجاري به بيمارستانهاي خصوصي در گفتگو با خبرنگار ما گفت:رقمي بالغ بر ١٨٠  ميليارد  تومان  مربوط به إسناد ثبت شده تبادلي  بيمه هاي تجاري به بيمارستانهاي خصوصي در استان تهران بدهكارند كه البته اين رقم شامل اسناد تبادلي نمي شود.
وي تاكيد كرد: كل بدهي اسناد تاييد شده در حوزه. خدمات درماني   بيمه تكميلي در استان تهران در بيمارستانهاي خصوصي درجه يك  حدود ١٨٠ ميليارد تومان است كه البته اين بدهي مربوط به بيمارستانهاي درجه يك است و اگر ساير بيمارستانها را اضافه كنيم بيشتر مي شود.
به گفته وي اين رقم بدهي شامل اسناد بين راهي و كسورات نيست.
زالي با بيان اينكه علاوه بر اين ميزان بدهي ، ما گلايه ديگري هم از بيمه هاي تجاري داريم، گفت: علاوه بر مطالبات بيمه هاي تجاري  گلايه ديگر كسوراتي است كه به اسناد بيمارستاني مي خوردو اين موجب شده كه بيمارستانهاي خصوصي تهران با اكراه  با بيمه تجاري در ارتباط باشند.
وي به گلايه سوم بيمارستانها از بيمه هاي تجاري اشاره كرد و گفت:تعرفه هاي مورد قبول دولت  كه در هيات وزيران تصويب مي شود حداقل  و كفي است كه بيمارستانهاي خصوصي مي توانند بقاي خود را  به واسطه تن دنبال كنند اما متاسفانه  برخي بيمه هاي تجاري در فضاي رقابتي و تفاهمي با بيمارستانها اين  عدد حداقلي را هم كاهش مي دهند .
زالي تصريح كرد: اما در فضاي فعلي كه بيمارستانها رشد چنداني نداشتند اين امر يك فشار اقتصادي مضاعفي را به بيمارستانها وارد مي كند.
وي گفت: در خصوص بيمه هاي پايه هم حدود ١٤ هزار ميليارد تومان  طلب معوقه بيمه هاي پايه است كه وزارت بهداشت  در بخش دولتي طلب دارد./ ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *