آیین نامه داوری در صنعت بیمه به کجا انجامید؟

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

سال گذشته پیش نویس آیین نامه ای در خصوص داوری در صنعت بیمه تهیه شده و به بیمه مرکزی ارائه گردیده است اما هنوز از بررسی و تصویب ان اطلاعاتی در دست نیست.

 

طی روزهای اخیر خبری مبنی بر اغاز بکار نخستین مرکز داوری صنعت بیمه شنیده می شود که ظاهرا توسط تنی چند از فعالان و پیشکسوتان و صاحب نظران صنعت بیمه راه اندازی گردیده است.
اما واکاوی اخبار نشان می دهد ، سال گذشته پیش نویس آیین نامه ای در خصوص داوری در صنعت بیمه تهیه شده و به بیمه مرکزی ارائه گردیده است اما هنوز از بررسی و تصویب ان اطلاعاتی در دست نیست.

ضرورت وجود دادگاههای تخصصی و مراکز داوری همیشه از سوی خبرگان صنعت بیمه مطرح می شود چرا که بازار بیمه دارای پیچیدگی های خاص خود است که در زمینه حقوقی و داوری نیازمند متخصصان حرفه ای می باشد.
متاسفانه فقدان اگاهی شرکتهای بیمه به حقوق مدنی در بسیاری از مواقع زیان های قابل توجهی را متوجه شرکتهای بیمه کرده و از سوئی ساختار منسجمی که از حقوق بیمه گزاران دفاع کند تا کنون وجود نداشته و در مقابل در بسیاری موارد بیمه گزاران نیز به دلیل فقدان ساختار داوری بهینه دچار زیان شده اند.

از سوی  دیگر نبودن  وکلای تخصصی در صنعت بیمه نیز از جمله کاستی هائی است که همیشه فقدان ان احساس شده است، چرا که اغلب وکلا به دلیل تخصصی و پیچیده بودن مباحث بیمه ای فاقد اطلاعات بیمه ای کافی هستند.

به گزارش ریسک نیوز ، سال گذشته پیش نویس آیین نامه ای در خصوص داوری در صنعت بیمه تهیه و به بیمه مرکزی ارائه گردید اما  هنوز از بررسی  و تصویب ان در شورای عالی بیمه خبری نست./ ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *