طرح طبقه بندی و ارزش یابی مشاغل بر اساس مدل IPE در بیمه سرمد اجرایی شد

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

 کارگاه آموزشی به همین منظور روز سه شنبه 97/2/4 با حضور اعضای هیات مدیره، معاونان و تمامی مدیران شرکت و خانم ها دکتر امین مدیر ارتباط با صنعت مدیریت دانشگاه تهران و دکتر ابراهیم زاده مسئول اجرای پروژه از سوی بیمه سرمد برگزار گردید که در این مراسم به تشریح کامل طرح طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل پرداخته شد.

بر اساس موارد مطروحه در این کارگاه آموزشی، رویکرد جبران خدمات کل (total compensation) امروزه در مرکز توجه شرکت های موفق جهان قرار دارد که به معنی استفاده از همه امکانات، ابزارها و روش های در دسترس کارفرما است که از آنها برای جذب، نگهداشت، انگیزش و درگیرسازی کارکنان بهره برداری می شود.

در این کارگاه آموزشی ارزشیابی شغل (Job Evaluation) بر اساس مدل شرکت مرسر، به عنوان یک روش سیستماتیک برای تعیین ارزش هر شغل برای شرکت مطرح شد که با کمک آن سهم هر شغل در میزان تحقق اهداف و استراتژی های شرکت مشخص می شود.

بر اساس این طرح، عوامل موثر در ارزشیابی مشاغل مدل مرسر (Mercer) مورد ارزیابی قرار گرفته و به کمک سنجش ماتریس های عوامل پنج گانه ی اثر، ارتباطات، نوآوری، دانش و تجربه و ریسک، مدل برای چندین شغل به عنوان نمونه های عملی شبیه سازی می گردد.

در ادامه اجرای مدلIPE، کاربردها و خروجی های مدل مرسر در نظام جامع مدیریت منابع انسانی تشریح و سیستم جبران خدمات سازمان طراحی می شود.

این گزارش می افزاید، طرح طبقه بندی و ارزش یابی مشاغل در بیمه سرمد با همکاری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اجرایی خواهد شد./ ریسک نیوز
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *