خلاصه کتاب چگونه بر خویشتن مدیریت کنیم(بخش اول)

مدت زمان مطالعه : ۱۱ دقیقه
 مدیران،همواره درجستجوی راهی هستندتادرمدیریت بر دیگران،به موفقیت دست پیداکنند.امااین کتاب،سعی می کندبه خوانندگان بیاموزد،که قبل ازفراگرفتن مدیریت بردیگران، خویشتن و نیروهای نهفته در درون خود را،تحت تسلط ومراقبت قراردهندو به درستی برخویشتن،مدیریت کنند.
مدیران،ابتدا بایدازدرون خودآغازکنندو برظرفیت هاومحدودیت های خود،تسلط بیابند.آن ها، باید،تمایلات وخواسته های درونی خویش رابشناسند؛تادرادامه،نسبت به محیط پیرامون وامور تحت نظرخود،دیدگاهی اندیشمندانه پیداکنند.
این کتاب،تنهابرای مدیران سودمندنیست بلکه با صراحت می توان گفت؛کتابی است راهگشا برای تمام کسانی که دراین دنیای خاکی زندگی می کنندوبه نحوی،با محیط اطراف خود،ارتباط دارند. گرچه،ممکن است برای افرادی که روابط بیشتری با دیگران دارند؛ سودمند تر باشد.
خواننده این کتاب، می آموزد که زیستن و کنار آمدن با دنیای اطراف، چندان سهل و ساده نیست. باید قبل از هر چیز، خود را شناخت و به توانایی ها و ناتوانایی های خود پی برد تا توانایی گام نهادن به عالم کار و فعالیت، به وجود بیاید. خواننده، سپس می آموزد که چگونه و چرا به پذیرش مسئولیت تن در دهد و چگونه با دیگران زندگی کند. سر انجام، از آنجا که نهایت کار و تلاش و فعالیت، دستیابی به هدف و احساس رضایت تلقی شده است؛ راه چگونه مثبت نگریستن و مثبت بودن، پیش پای خواننده قرار می گیرد.
لازم به یادآوری است که این کتاب، ترجمه ای است از متن عربی The Management Guide To Managing Yourself که در موسسه «الدار العربیه للعلوم» با ترجمه «محمود الحلبی» منتشر شده است.

پس با هم این کتاب را مطالعه کنیم و بر دانش خود بیافزاییم.

 

برای مشاهده مطلب ابتدا وارد پنل مدیریتی خود شوید.

 

 

مشخصات کتاب
نام : چگونه بر خویشتن مدیریت کنیم
نویسنده:  کیت کنان
 شابک: ۱-۲۱۹-۴۱۷-۹۶۴- 
مترجم:  قاسم کریمی 

منابع و ماخذ:

کتابخانه ایت الله شیخ مجتبی قزوینی واحد امانات اقایان
شماره:چ ۹۷۴ک۶۵۸

 کپی مطالب، صرفا با ذکر منبع بلامانع می باشد.

 پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *