گسترش بیمه حوادث و بلایای طبیعی یک ضرورت ملی 

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

موقعیت جغرافیایی و سوابق خسارتهای طبیعی رخداده در چند دهه اخیر که آمار و ارقام آنها در آرشیو رسانه ها ثبت گردیده نشان میدهد پتانسیل رخداد انواع بلایای طبیعی در کشورمان وجود دارد .

در طی چند ساله گذشته ،بیمه مرکزی ایران همت و تلاش نمود که ,,صندوق بیمه بلایای طبیعی ,, مورد تصویب دولت و مجلس قرار گیرد اما اطلاعات بعدی نشان میدهد که بار مالی این صندوق برای دولت ایراداتی وارد شده و دولت نیز درصدد رفع این ایراد میباشد.

از منظر مطالعات ریسک ،توجه این نکته که بار مالی و کمک به تامین حق بیمه این صندوق از سوی دولت که قرار است نقش بیمه پایه را برای واحدهای مسکونی در ایران ایفا کند در مقایسه با کمک های بلاعوض دولت پس از بروز حوادث در زمانیکه خدای ناکرده زلزله ای همچون سرپل ذهاب و بم و… رخ دهد ابدا قابل مقایسه نیست .

گویا مناقشه فعلی در خصوص نحوه تامین حق بیمه و کمک دولت بدون توجه به وظیفه دولت در کمک به خسارت دیدگان بعد از حوادث در حال بحث است .

این مطلب رو هم از دست ندید: 

مقابله با انواع ریسک ها در فضای کسب و کار

در همین زلزله کرمانشاه ,دولت برای حمایت از هموطنان خسارت دیده ،کاملا منطقی به پرداخت میلیاردها کمک بلاعوض به زلزله زدگان نمود و این به غیر از میلیاردها میلیارد تومان وام های پرداختی و کمک های مردمی و سازمانها به زیاندیدگان است .

گویا بحث بین اینکه قبل یا بعد از حادثه دولت کمک نماید اکنون مورد مناقشه است و خلط مبحث شده .

آرزو مینماییم که این صندوق همچون سایر کشورها بزودی فعال و حامی هموطنان گردد .

البته سرمایه پوشش این صندوق در شرایط فعلی ارزش ابنیه ها و لوازم خانگی و غیره را برای جبران کامل زیانها تکافو نخواهد نمود و قطعا نیاز به مشارکت فعال شرکت های بیمه برای تامین پوشش های تکمیلی میباشد.

نگارنده یکسال است ,حسب وظیفه حرفه ای و ملی بدنبال هم افزایی اجرای سراسری این پوشش های مکمل هستم .

خوشبختانه در دیدار این هفته با جناب آقای دکتر همتی ,ریاست کل محترم بیمه مرکزی ایران جهت گزارش در این خصوص ،ایشان حمایت کامل نهاد ناظر برای اجرای سراسری طرح جامع منازل و اصناف را اعلام و نیز چند تن از همکاران محترم ، مدیران فنی صاحب صلاحیت شرکت های بیمه ,اعلام حمایت از اجرا و همکاری در این زمینه را قاطعانه اعلام نموده اند .

از جناب آقای دکتر همتی و مدیران عامل و معاونین محترم فنی چندین شرکت بیمه که پیشقدم همکاری در این زمینه گردیده اند ،صمیمانه سپاسگزاری مینماید و آرزو میگردد با اجرای طرح جامع بیمه های مسکونی و اصناف ،صنعت بیمه همچنان حامی تخصصی هموطنان در قبال ریسک های طبیعی و آتش سوزی و …باشد ./پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)

دوشنبه :۲۴ /۲ /۱۳۹۷

این مطلب رو هم از دست ندید: 

 بیمه حامی شما در زمان بروز حوادث است 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *