روند بیمه خودروهای صفر کیلومتر از زبان دبیر کل سندیکا

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

نارضایتی از سامانه کاویس / روند بیمه خودروهای صفر کیلومتر از زبان دبیر کل سندیکا

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از برگزاری جلسه شرکت های بیمه با ۲ شرکت بزرگ خودروساز در دو هفته آینده درباره تعیین تکلیف بیمه خودروهای صفر کیلومتر خبر داد.

 ابلاغ بخشنامه ممنوعیت انعقاد قرارداد با خودروسازان از سوی بیمه مرکزی در اواخر سال 94 نوید حمایت از حقوق بیمه گزارانی را می داد که سال ها طعم تلخ واسطه گری غولهای خودروساز را تجربه کرده بودند؛بیمه گزارانی که  حق بیمه را کامل پرداخت نموده  اما در پشت این پرداخت ، بیمه گر مبلغی را در قالب الحاقیه برگشتی و تخفیف به معرف علاوه بر کارمزد و حق صدور متصوره در هر عملیات بیمه گری پرداخت می کرد، همان الحاقیه های برگشتی که  حق بیمه گذار یعنی خریدار خودرو است نه خودروساز.

اما به نظر می رسد صنعت بیمه هنوز نتوانسته  به راهکار واحد برای نحوه قرارداد شرکتهای بیمه با غولهای خودروساز برسد راهکارهای مختلفی از شوی صنعت بیمه با لیدری بیمه ایران مطرح شده اما گویا این راهکارهای هنوز به مرحله اجرائی نرسیده است.

  سیدمحمدعلی علیپور یزدی درباره آخرین وضعیت سامانه جامع تجمیع و تخصیص اطلاعات خودرویی «کاویس» گفت: این سامانه بحث ادامه داری است و هنوز به انسجام نرسیده است.

وی افزود: در هفته آینده و هفته بعد از آن با ۲ شرکت خودروساز در سندیکای بیمه گران جلسه داریم؛ بیمه خودروهای صفر کیلومتر در حال حاضر به چند شکل مختلف در حال انجام است.

دبیرکل سندیکای بیمه گران با بیان اینکه سامانه کاویس هنوز به انسجام کامل نرسیده است، اظهارداشت: ما از روندی که بیمه خودروهای صفر کیلومتر دارد، راضی نیستیم.

حال باید دید در نهایت سندیکای بیمه گران پس از سه سال با شرکتهای خودروساز به چه توافقی می رسد؟/ ریسک نیوز

بازگشت
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *